Erebara: Berisha u hoq nga PD pa prova ndaj tij, mund të jetë një lobim

E mërkurë, 15 September 2021 11:28

 

Shkrimtari Rudi Erebara, në një intervistë në emisionin “A Shoë” në Syri Tv, deklaroi se mënyra sesi u hoq Berisha nga PD është e rëndë, pasi nuk kishte provë ndaj tij.

Erebara thekson se e gjithë ngjarja brenda PD-së mund të jetë edhe lobim.

“Unë s’jam antiamerikan, por jam kundër disa politikave amerikane. Mënyra si u hoq Berisha nga PD, ishte kërcënim superfuqie. PD ka transparencë katastrofike, çdo gjë që ndodh në PD nuk merret vesh qartë. Përjashtimi i Berishës nga PD mund të jetë një lobim. Unë e shikoj si dhunim të të gjithë opozitës, me rezultat dhumë të hidhur. Yuri Kim ka ndërhyrë specifikisht tek opozita, pasi Amerika ka udhëhequr reformën në drejtësi, që është kapur politikisht në të gjitha nivelet. GJK i shpëtoi një vendim pro Teatrit.

 Kryesia

Nëse ndërkombëtarët prsh negociojnë me terroristët, ç’do bëjnë shqiptarët. Demokratët e vërtetë janë votuesit më të mirë në botë. Demokratët nuk kanë marrë pronat dhe kanë votuar PD, iu kanë vjedhur pronat e kanë votuar PD-në, janë ish pronarë e kanë votuar edhe ish-komunistët e PD-së, pa punë kanë qenë e kanë votuar Partinë Demokratike. Është hera e parë që ka dalë Sali Berisha kundër Berishës. Nuk mund të largosh Berishën pa asnjë provë, një ish-kryeministër dy herë”, deklaroi Erebara

Modifikuar më E mërkurë, 15 September 2021 11:31

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rinia në mbështetje të folëtores së Sali Berishës.

Politikë

Rinia në mbështetje të folëtores së Sali Berishës.

Dje ,Ish-kryeministri Sali Berisha ka nisur bashkebisedimin me qytetarët dhe anëtarët e PD-së, ku e gjithe salla e priti me mjaft entuziazem dhe  brohoriste me te madhe emrin e doktorit...

Lëkundet veriu i Shqipërisë! Tre goditje tërmeti në orët e para të mëngjesit

Aktualitet

Lëkundet veriu i Shqipërisë! Tre goditje tërmeti në orët e para të mëngjesit

  Lëkundet veriu i Shqipërisë! Tre goditje tërmeti janë ndjerë në orët e para të mëngjesit të sotëm.   Sipas Institutit të Gjeoshkencave, lëkundja e parë ka qenë në orën 04:19 minuta të...

Qytetarët afganë në Shqipëri: Duam të shkojmë në SHBA

Aktualitet

Qytetarët afganë në Shqipëri: Duam të shkojmë në SHBA

  Rreth 700 refugjatë afganë kanë mbërritur deri tani në Shqipëri, që prej 27 gushtit kur mbërriti grupi i parë. Disa prej tyre, ish zyrtarë të qeverisë së rrëzuar në Afganistan...