Bushati: Akti i Bashës jo vetëm i poshtër, por edhe idiot

E Enjte, 16 September 2021 15:34

 

Nga Andi Bushati

Këta rondokopët e PD-së mund të kishin qenë të detyruar për t’ia futur Berishës dhe të kishin dëgjuar diplomatët amerikanë, vetëm në një rast.

Kur ambasada të kishte kundërshtuar kapjen e drejtësisë nga qeveria, kur të kishte folur për teatrin, patronazhistët, blerjen e votës, korrupsionin në Unazën e re me dokumente false amerikane, për rilindizimin e Gjykatës kushtetuese, kur të mos kishte shpallur hero të drejtësisë Dvoranin dhe të mos kishte grisur marrëveshjen e 5 qershorit...

Pra po të kishte qenë arbitër i drejtë dhe jo faktor pro Rama.
Por ti dorëzosh gjeneralët e tu, një ndërmjetësi që punon për kundërshtarin, kjo është edhe poshtërsi edhe idiotësi njëkohësisht

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

Sport

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

  Sot luhet në stadiumin “Giuseppe Meazza”, derbi i Italisë, Inter-Juventus, e vlefshme për javën e 9 të Serisë A italiane Interi do të kërkojë ringritjen pas humbjes që pësoi javën...

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

Globi

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

    Revista gjermane “Der Spiegel” i ka kushtuar një shkrim situatës në Ballkan. “Lideri i serbëve të Bosnjës dhe anëtar i kryesisë së Bosnjë-Hercegovinës kërcënon prej vitesh se do të shkatërrojë shtetin...

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

Lifestyle

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

  Fotolajm/Analisti i njohur shqiptar Ilir Kulla në darkën e ditëlindjes se yllit mediatik italian Mara Venier, sëbashku me Alessia Marcuzzi, Alba Parieti, Sabrina Ferrili dhe Albano Carrisi