Basha e Rama e humbin betejën e parë me Sali Berishën

E Enjte, 16 September 2021 18:58

 

 

Skenari u kuptua në parlament, ndërsa minutat i afroheshin orës 18:00 kur Sali Berisha kishte njoftuar zbritjen e tij të parë në bazën demokrate, Edi Rama mbërriti në sallën e parlamentit. Së bashku me Lulzim Bashën, Rama kërkonte që të ishte në ekran njëkohësisht me Berishën.

Por mediat e injoruan Ramën në fjalën e tij. Asnjëra prej tyre nuk e transmetoi, përveç televizionit privat ERTV të kryeministrit. Edhe Report Tv, një media pro-qeveritare, i dha hapësirë liderit historik të demokratëve.


Njësoj ndodhi edhe kur nisi të fliste Basha. Përveç News 24, pronari i të cilit ka një lidhje ‘miqësore’ me Bashën, ekranet e tjera transmetuan në shumicë fjalën e Berishës.

 

I njëjti TV zgjodhi të jepte edhe një pjesë të intervistës së ambasadores Amerikane Yuri Kim përballë Berishës.

 

Ekranet u ndanë në dysh, por Bashës i shihej vetëm mimika që lëvizte pa jetë nën fjalën kumbuese të Sali Berishës që duartrokitej nga demokratët e zhgënjyer nga Basha.

Makinacioni nuk funksionoi siç ishte menduar.

Berisha i dominoi transmetimet televizive dhe shikueshmërinë, duke shënuar kështu fitoren e tij të parë ndaj kundërshtarëve të tij, Rama-Basha

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

Sport

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

  Sot luhet në stadiumin “Giuseppe Meazza”, derbi i Italisë, Inter-Juventus, e vlefshme për javën e 9 të Serisë A italiane Interi do të kërkojë ringritjen pas humbjes që pësoi javën...

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

Globi

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

    Revista gjermane “Der Spiegel” i ka kushtuar një shkrim situatës në Ballkan. “Lideri i serbëve të Bosnjës dhe anëtar i kryesisë së Bosnjë-Hercegovinës kërcënon prej vitesh se do të shkatërrojë shtetin...

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

Lifestyle

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

  Fotolajm/Analisti i njohur shqiptar Ilir Kulla në darkën e ditëlindjes se yllit mediatik italian Mara Venier, sëbashku me Alessia Marcuzzi, Alba Parieti, Sabrina Ferrili dhe Albano Carrisi