Bushati: Basha paska thënë që amerikanët më kërkojnë të mos ketë votim demokratik në PD

Hënë, 20 September 2021 20:10

 

Andi Bushati nuk i ka ndaluar sulmet dhe ironitë ndaj Lulzim Bashës.

Edhe pas mbledhjes së sotme të kryesisë, Bushati ka ironizuar Bashën në lidhje me deklaratën se baza e PD-së është anti amerikane.

 

‘E kuptuat tani pse i binin daulleve të proamerikanizmit këta bashistët? Që të dilte shefi e të thoshte se nuk ka më votim demokratik në PD’, shkruan Andi Bushati në faqen e tij në Facebook.

Më herët gjatë ditës së sotme, kreu i PD-së është shprehur në mbledhjen e kryesisë se nuk kishte në plan të mblidhe një kongres anti-Amerikan, pasi sipas tij baza e PD-së që mbështet Sali Berishën është anti amerikane.

 

Pas këtyre deklaratave reagimet kanë qenë të shumta.

Në një reagim të pasdites nga zyra për mediat e PD, thuhet se Basha nuk kishte thënë këto fjalë

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

Politikë

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

  Nga Mehmet Elezi - 20/10/2021 Kërkojnë me u shkëputë nga “berishizmi”. Berishizmi është pak a shumë periudha me protagonist Berishën. Mos duan të thonë: -me u shkëputë nga NATO? Anëtarësimi në NATO u...

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

Kronikë

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

  Policia e Kukësit në bashkëpunim me forcat RENEA ka zhvilluar një operacion antidrogë në Kukës të koduar si “Vila”për shkatërrimin e një baze droge në një lokal të marrë me...

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

Politikë

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

  Lista Serbe është partia e vetme serbe e Kosovës, e cila në të gjitha zgjedhjet merr pjesë me mbështetjen e Beogradit zyrtar. Pjesëtarë të këtij subjekti janë parë bashkërisht të dielën...