Tensionet në veri/ Berisha: Banditët serbë po sulmojnë policinë e Kosovës

E mërkurë, 13 October 2021 12:00

 

Lideri historik demokrat, Sali Berisha, reagoi pas tensioneve të krijuara në veri të Kosovës. Policia e Kosovës u sulmua teksa po ndërmerrte një aksion të madh antikontrabandë.

Sipas Berishës, kjo është një lojë e rrezikshme e Beogradit.

 

“Banditë dhe kontrabandistë serbë në Veri të Mitrovicës sulmojnë policinë e Kosovës!

Dënoj me ashpërsinë më të madhe lojën e rrezikshme të Beogradit me falangat e tij të krimit në Veri të Kosovës.

Mbështetje të plotë autoriteteve të Kosovës në përpjekjen e tyre për të luftuar krimin, kontrabandën dhe bandat e tyre dhe për vendosjen e shtetit ligjor në territorin e Republikës së Kosovës,” shkruan Berisha

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Klement Çela iu ben thirrje demokrateve:Me 11 DHJETOR duhet të jenë në Kuvendin Kombëtar të PD si e vetmja rrugë për ekzistencën e PD

Politikë

Klement Çela iu ben thirrje demokrateve:Me 11 DHJETOR duhet të jenë në Kuvendin Kombëtar të PD si e vetmja rrugë për ekzistencën e PD

Të nderuar demokratë,Të nderuar qytetar të Lushnjes,Fort të dashur bashkëudhëtarët e mi në misionin e gjatë opozitar të Grupseksionit Karbunarë e Madhe! Sot,Partia Demomratike thuhet që:"Ndodhet në ditë të vështira?! Unë mendoj...

Ceremonia e largimit të Angela Merkel, paradë, muzikë klasike dhe mbajtje pishtarësh

Globi

Ceremonia e largimit të Angela Merkel, paradë, muzikë klasike dhe mbajtje pishtarësh

  Angela Merkel javën e ardhshme do të largohet nga detyra si kancelare e Gjermanisë. Mbrëmjen e sotme pritet që të mbahet një ceremoni ushtarake me muzikë për nder të saj. Sipas...

Qytetari-Berishës: Je burrë krenar që duhet të prijë, do jemi ortek që do përmbysim regjimin

Politikë

Qytetari-Berishës: Je burrë krenar që duhet të prijë, do jemi ortek që do përmbysim regjimin

  Një prej qytetarëve të pranishëm në Foltoren e Sali Berishës në Bajram Curri në Tropojë, foli për situatën aktuale që po kalon vendi. Qytetari theksoi se Berisha është një burrë krenar...