Artan Hoxha: Fraksionet e PD diçka e mirë. Primaret, hap i madh i Berishës

E mërkurë, 13 October 2021 20:21

 

Gazetari Artan Hoxha, në një intervistë në emisionin Ora 17:00 në Syri Tv me moderatoren Juli Krisafi, foli për atë që po ndodh në Partinë Demokratike.

Hoxha thekson se fraksionet në PD janë diçka e mirë, duke shtuar se primaret janë një hap i madh që ka ndërmarrë Berisha.

“Franksionet në PD janë diçka e mirë. Berisha po propozon hapa të mëdhenj të ndryshimit kulturor në PD, sepse ai mundet ta emancipojë mjedisin demokrat, me ata ide që ai shpreh në këtë kohë. PD duhet që të realizojë primaret. Primaret janë reale e janë hap i madh i Berishës.

Lulzim Basha mund të jetë peng i lobimeve të SHBA, por nuk besoj se është peng i Ramës. Masa e madhe e anëtarësisë nuk e do Bashën për kryetar. SHBA e ka dëmtuar demokracinë në vend. Mos të diskutojmë vendimet e Amerikës, por SHBA po avantazhon një person që po i bën keq vendit si Rama. Mundet që ballafaqimi mes Bashës e Berishës të ndodhë në Kuvend. Basha do doja që t’i jepte zgjidhje kësaj situate”, u shpreh Hoxha

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

Sport

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

  Sot luhet në stadiumin “Giuseppe Meazza”, derbi i Italisë, Inter-Juventus, e vlefshme për javën e 9 të Serisë A italiane Interi do të kërkojë ringritjen pas humbjes që pësoi javën...

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

Globi

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

    Revista gjermane “Der Spiegel” i ka kushtuar një shkrim situatës në Ballkan. “Lideri i serbëve të Bosnjës dhe anëtar i kryesisë së Bosnjë-Hercegovinës kërcënon prej vitesh se do të shkatërrojë shtetin...

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

Lifestyle

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

  Fotolajm/Analisti i njohur shqiptar Ilir Kulla në darkën e ditëlindjes se yllit mediatik italian Mara Venier, sëbashku me Alessia Marcuzzi, Alba Parieti, Sabrina Ferrili dhe Albano Carrisi