Monika Kryemadhi hedh vallen e Tropojes. Ne krah te Ilir Metes ne dasmen e miqve tropojane.

Saturday, 23 October 2021 16:39

 

Presidenti i Shqiperise Ilir Meta dhe bashkeshortja e tij, kryetarja e LSI kane qene te ftuar ne dasmen e miqve te tyre Mondes dhe Markut ne Tropoje. Ashtu sic e do zakoni ne dasme jane vendosur kenge patriotike dhe krahinore. Ka qene nje dasme majft e madhe dhe tradicionale.

  Monika eshte ngritur te kerceje ne kengen “Vallja e Tropojes”, e ne anen tjeter Iliri ne momentin e kenges “Xhamadani vija-vija.

Cifti duket mjaft ne forme dhe duket se i kane shijuar shume keto momente ne miqte e tyre. Kishim kohe pa e i pare te kalonin kohe te mire ne pranine e njeri tjetrit dhe u bejme thirrje qe duhet ti shohim me shpesh

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Klement Çela iu ben thirrje demokrateve:Me 11 DHJETOR duhet të jenë në Kuvendin Kombëtar të PD si e vetmja rrugë për ekzistencën e PD

Politikë

Klement Çela iu ben thirrje demokrateve:Me 11 DHJETOR duhet të jenë në Kuvendin Kombëtar të PD si e vetmja rrugë për ekzistencën e PD

Të nderuar demokratë,Të nderuar qytetar të Lushnjes,Fort të dashur bashkëudhëtarët e mi në misionin e gjatë opozitar të Grupseksionit Karbunarë e Madhe! Sot,Partia Demomratike thuhet që:"Ndodhet në ditë të vështira?! Unë mendoj...

Ceremonia e largimit të Angela Merkel, paradë, muzikë klasike dhe mbajtje pishtarësh

Globi

Ceremonia e largimit të Angela Merkel, paradë, muzikë klasike dhe mbajtje pishtarësh

  Angela Merkel javën e ardhshme do të largohet nga detyra si kancelare e Gjermanisë. Mbrëmjen e sotme pritet që të mbahet një ceremoni ushtarake me muzikë për nder të saj. Sipas...

Qytetari-Berishës: Je burrë krenar që duhet të prijë, do jemi ortek që do përmbysim regjimin

Politikë

Qytetari-Berishës: Je burrë krenar që duhet të prijë, do jemi ortek që do përmbysim regjimin

  Një prej qytetarëve të pranishëm në Foltoren e Sali Berishës në Bajram Curri në Tropojë, foli për situatën aktuale që po kalon vendi. Qytetari theksoi se Berisha është një burrë krenar...