Bashën në Fier e shoqëron Agron Kapllanaj, i dënuar për vjedhje në Itali

Diel, 16 Janar 2022 13:19

 

Është qesharake të dëgjosh deputetin Lulzim Basha që flet për të ardhmen dhe ndarjen me të shkuarën, nga krahu i djathtë i Agron Kapllanaj i dënuar për vjedhje në Itali!

Është edhe më e dhimbshme të shohësh se Basha i ka ‘nderuar’ fierakët duke komanduar për kryetar partie një të dënuar ordiner.

Kjo flet shumë si për mbështetjen e tij në këtë qark, ashtu dhe për sloganin si është PD-ja sot, do jetë Shqipëria nesër.

Kapllanaj njihet si mbështetës i Lulzim Bashës, por ai është më i njohur për shkak se skeda e tij penale në Itali është mjaft e pasur.

Ndonëse i dënuar për vjedhje në Itali, 'njeriu' i Bashës, njëkohësisht i komanduar si kryetar partie në Fier, flet për moralin që duhet të ketë politikani në politikë.

Kapllanaj ka qenë dënuar me dy vite burg në Itali për vjedhje, e cila verifikohet edhe në formularin e dekriminalizimit që sjell SYRI.net. Dënimi i tij është dhënë nga Gjykata e Firences. Por kjo s'e pengon aspak atë që të flasë për moralin në politikë

Login to post comments

Lajmet e fundit

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

Politikë

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, komentoi në konferencën e përjavshme mundësinë e hapjes së negociatave me BE-në dhe ndikimin që do ketë një vendim i tillë te protesta. Berisha tha se...

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

Globi

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

  Sulmuesi i vetëm i mbijetuar nga grupi që kreu sulmet e nëntorit 2015 në Paris është shpallur fajtor për akuza për terrorizëm dhe vrasje. Salah Abdeslam mori një dënim të rrallë...

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

Aktualitet

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

  Na pret përpara një verë e gjatë dhe tejet e nxehtë. Ky është parashikimi që bëjnë meteorologët dhe që në maj u përballëm me temperatura jo normale për muajinn.Ndërkohë nuk...