Manjani: Të gjithë janë të korruptuar, vetëm Rama dhe qeveria e tij jo

E mërkurë, 11 May 2022 12:15

 

Analisti Ylli Manjani reagoi pas konferencës skandaloze të Edi Ramës, ku ai sulmoi ashpër drejtësinë e re.

"E kuptoni apo jo?!

 

Gjykatësit e prokurorët, Saliu e Iliri, të gjithë tjerët janë të korruptuar.

Vetëm Rama e qeverisja e Tij që vendos për tendera sekretë, koncensione pa hesap, shitje të pasurisë publike, rrëmbim të pronës private e për çdo qindarkë që qarkullon në këtë vend nuk kanë faj. Këta nuk janë të korruptuar.

Vetëm në Shqipërinë moniste të Edi Ramës korrupsioni kërkohet jashtë qeverisë.

Ja ky është mesazhi politik i Kryeministrit të qeverisë moniste," shkruan Manjani

Login to post comments

Lajmet e fundit

“Rithemelimi” padit kryetarin e Gjykatës së Tiranës

Politikë

“Rithemelimi” padit kryetarin e Gjykatës së Tiranës

  Komisioni i Rithemelimit ka ngritur padi ndaj kryetarit të Gjykatës së rrethit Gjyqësor Tiranë, Flamur Kapllanit dhe kancelarit Donald Xhelili. Rithemelimi akuzon zyrtarët për “Shpërdorim detyre”. “Në vijim të qëndrimit të bërë...

Tallja me Alibeajn/ Analistët: Fitoi të drejtën që ia jep Kushtetuta

Politikë

Tallja me Alibeajn/ Analistët: Fitoi të drejtën që ia jep Kushtetuta

  Enkelejd Alibeaj vazhdoi farsën presidenciale një ditë më parë, duke arritur kulmin pasi deklaroi se kishte arritur një marrëveshje. E ashtuquajtura marrëveshje, parashikon që opozita të propozojë kandidatë në raundet humbëse...

Petrit Vasili:17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj!

Politikë

Petrit Vasili:17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj!

17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj! Ne fund te estrades se këlyshit te 18 majit, Rripi i pantallonave te Rames do te...