Peka: Ramës iu kërkua të 'azilohet' në Presidencë dhe të zëvendësohet nga Veliaj

E mërkurë, 11 May 2022 20:04

 

Gazetari Çim Peka deklaroi në emisionin 'Task Force' me Sonila Meçon në Syri Tv se kryeministrit Rama i është kërkuar të shkojë në Presidencë dhe të azilohet përfundimisht, dhe vëndin e tij ta zërë Erion Veliaj.

Peka deklaroi se Rama po bën akuza dhe sulme vetëm për të zgjatur kohën e tij në postin e kryeministrit, ndërsa shtoi se kreu i qeverisë është i papërballueshëm për ndërkombëtarët.

"Ramës i është kërkuar të shkojë në Presidencë, të azilohet përfundimisht. Informacion. Vendin e tij ta zërë në këtë moment Erion Veliaj, edhe kryetar partie edhe kryeministër.

Të njëjtat interesa që mbron Rama, i mbron dhe Veliaj. Rama në kosto për ndërkombëtarët për ata që e mbajnë, është bërë i pambajtshëm, se u bënë shumë vite, shumë i akuzuar.

 

Në këtë aspekt justifikojnë pastrimin e politikës, ja ikën dhe Rama në azil. Rama duke sulmuar po faktorizon Sali Berishën.

I thotë i vdekur, ktej thotë të hetohet. Duke sulmuar Berishën po e faktorizon dhe po ju thotë ndërkombëtarëve që këta kam përballë. Po e bën për të zgjatur kohën e vet si kryeministër.”-tha Peka.

Modifikuar më Premte, 13 May 2022 11:49
Login to post comments

Lajmet e fundit

“Rithemelimi” padit kryetarin e Gjykatës së Tiranës

Politikë

“Rithemelimi” padit kryetarin e Gjykatës së Tiranës

  Komisioni i Rithemelimit ka ngritur padi ndaj kryetarit të Gjykatës së rrethit Gjyqësor Tiranë, Flamur Kapllanit dhe kancelarit Donald Xhelili. Rithemelimi akuzon zyrtarët për “Shpërdorim detyre”. “Në vijim të qëndrimit të bërë...

Tallja me Alibeajn/ Analistët: Fitoi të drejtën që ia jep Kushtetuta

Politikë

Tallja me Alibeajn/ Analistët: Fitoi të drejtën që ia jep Kushtetuta

  Enkelejd Alibeaj vazhdoi farsën presidenciale një ditë më parë, duke arritur kulmin pasi deklaroi se kishte arritur një marrëveshje. E ashtuquajtura marrëveshje, parashikon që opozita të propozojë kandidatë në raundet humbëse...

Petrit Vasili:17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj!

Politikë

Petrit Vasili:17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj!

17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj! Ne fund te estrades se këlyshit te 18 majit, Rripi i pantallonave te Rames do te...