Berisha fton qytetarët: Sot në 18:00, takimi me demokratët në Fier

Saturday, 14 May 2022 13:24

 

Turi i liderit historik demokrat, Sali Berisha, pritet të vazhdojë sot në Fier.

Berisha ka shpallur kandidaturën për kreun e PD. Zgjedhjet do mbahen më 22 maj.

Fushata ka nisur një ditë më parë në Elbasan, ndërsa do vazhdojë sot në Fier.

“Turi i ri! Sot në ora 18:00, takim me demokratët në Kinoteatrin e Fierit! Ftohen qytetarët të marrin pjesë,” shkruan Berisha.

Brenda pak muajsh, Berisha ka zhvilluar disa ture në vend, duke nisur me Foltoren, duke vijuar me fushatën për zgjedhjet vendore dhe tani së fundmi me zgjedhjet për kreun e PD.

Login to post comments

Lajmet e fundit

“Rithemelimi” padit kryetarin e Gjykatës së Tiranës

Politikë

“Rithemelimi” padit kryetarin e Gjykatës së Tiranës

  Komisioni i Rithemelimit ka ngritur padi ndaj kryetarit të Gjykatës së rrethit Gjyqësor Tiranë, Flamur Kapllanit dhe kancelarit Donald Xhelili. Rithemelimi akuzon zyrtarët për “Shpërdorim detyre”. “Në vijim të qëndrimit të bërë...

Tallja me Alibeajn/ Analistët: Fitoi të drejtën që ia jep Kushtetuta

Politikë

Tallja me Alibeajn/ Analistët: Fitoi të drejtën që ia jep Kushtetuta

  Enkelejd Alibeaj vazhdoi farsën presidenciale një ditë më parë, duke arritur kulmin pasi deklaroi se kishte arritur një marrëveshje. E ashtuquajtura marrëveshje, parashikon që opozita të propozojë kandidatë në raundet humbëse...

Petrit Vasili:17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj!

Politikë

Petrit Vasili:17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj!

17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj! Ne fund te estrades se këlyshit te 18 majit, Rripi i pantallonave te Rames do te...