'Administrator i Albpetrol emërohet në shkelje flagrante nga Balluku-Balla me porosi të Agaçit'

Saturday, 14 May 2022 17:27

 

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar një emërimin flagrant të administratorit të Albpetrol nga ministrja Belinda Balluku dhe Taulant Balla me porosi të Engjëll Agaçit.

Sipas denoncuesit, administratori i Albpetrol ka qënë drejtor i kompanisë Bankers Petrolium dhe mbrëmë është emëruar në shkelje flagrante nga ministrja Balluku.

Postimi i plotë i Sali Berishës:

Drejtori i Kompanise Bankers emerohet nga Balluku-Balla me porosi te Engjell Agaçit administrator i Albpetrol!

 

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Persh..gjithmone per alb petrolin ..ky eshte nje denoncim, ministrja Balluku ka firmosur mbreme per administrator ne shkelje flagrante ..nje drejtor te kompanise Bankers per administrator te kompanise albpetrol..interesou dhe do e shofesh sa rend eshte shkelur..ligji..ky eshte ven me porosi te don Agacios dhe Balles...denoncimi i kesaj sa me pare do e ndihmoje vendburimun e fierit kucoves dhe vlores..ju lutem flm

Login to post comments

Lajmet e fundit

“Rithemelimi” padit kryetarin e Gjykatës së Tiranës

Politikë

“Rithemelimi” padit kryetarin e Gjykatës së Tiranës

  Komisioni i Rithemelimit ka ngritur padi ndaj kryetarit të Gjykatës së rrethit Gjyqësor Tiranë, Flamur Kapllanit dhe kancelarit Donald Xhelili. Rithemelimi akuzon zyrtarët për “Shpërdorim detyre”. “Në vijim të qëndrimit të bërë...

Tallja me Alibeajn/ Analistët: Fitoi të drejtën që ia jep Kushtetuta

Politikë

Tallja me Alibeajn/ Analistët: Fitoi të drejtën që ia jep Kushtetuta

  Enkelejd Alibeaj vazhdoi farsën presidenciale një ditë më parë, duke arritur kulmin pasi deklaroi se kishte arritur një marrëveshje. E ashtuquajtura marrëveshje, parashikon që opozita të propozojë kandidatë në raundet humbëse...

Petrit Vasili:17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj!

Politikë

Petrit Vasili:17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj!

17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj! Ne fund te estrades se këlyshit te 18 majit, Rripi i pantallonave te Rames do te...