Forumi i lartë Global në Baku/ Berisha takon bashkë-presidenten

Premte, 17 June 2022 10:39

 

Kryetari demokrat, Sali Berisha, postoi në rrjetet sociale një foto nga takimi me bashkë-presidenten e Forumit Global të Bakusë.

“Me bashkë-presidenten e Forumit Global të Bakusë, Vaira Vike-Freiberga,” shkruan Berisha.

Vike-Freiberga është një studiuese e njohur e politikës ndërkombëtare. Ajo ka qenë presidente e Letonisë për dy mandate.

Ajo është përkrahëse e fuqishme e zgjerimit të BE-së.

Ndërkohë në këtë forum të lartë marrin pjesë presidentë dhe ish-presidentë nga e gjithë bota, kryeministra dhe ish-kryeministra si dhe disa nga drejtuesit më të lartë të OKB-së.

Po ashtu i pranishëm në samit është edhe kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë

Login to post comments

Lajmet e fundit

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

Politikë

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, komentoi në konferencën e përjavshme mundësinë e hapjes së negociatave me BE-në dhe ndikimin që do ketë një vendim i tillë te protesta. Berisha tha se...

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

Globi

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

  Sulmuesi i vetëm i mbijetuar nga grupi që kreu sulmet e nëntorit 2015 në Paris është shpallur fajtor për akuza për terrorizëm dhe vrasje. Salah Abdeslam mori një dënim të rrallë...

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

Aktualitet

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

  Na pret përpara një verë e gjatë dhe tejet e nxehtë. Ky është parashikimi që bëjnë meteorologët dhe që në maj u përballëm me temperatura jo normale për muajinn.Ndërkohë nuk...