Manjani: Në opozitë nuk flitet më askund përveçse te takimet e Berishës

E Enjte, 23 June 2022 10:17

 

Nga Ylli Manjani

Ka disa snobë, që nuk janë zëdhënës pushteti, që më thonë "po ti, te Berisha i thua këto gjëra"?

Ndonjë tjetër më sugjeron se "nuk më shkon mua të flas të Berisha se po i shërben"...

Zëdhënësit elektronikë të pushtetit i bien më shkurt "ky është me Berishën"...
*****

 

Për të gjithë këto kategori kam vetëm një pyetje:

Dakord që nuk u flitka te Berisha, po ku flitet këto kohë?!

Na thoni ku dhe do shkoj t'i them edhe aty të njëjtat gjëra. Edi Ramës gjithashtu jam gati të shkoj e ti them se bashkëpunëtorët e tu nuk e kanë shpërdoruar detyrën dhe mos u tall as me ta e as me shqiptarët.

Por në pushtet siç e dini nuk flitet se të mbyllin fjalën. Unë e provova të folurën aty.

Në opozitë nuk flitet më askund përveçse tek ato takime që bën Berisha.

Ku tjetër doni që t'i them, përveç se në media që kam kohë që i them dhe me zë të lartë dhe thuajse i vetëm?!

Në rrjet social po e po. Por debati publik nuk bëhet në rrjet social në mënyrën më asociale të mundshme. Rrjeti social vetëm social nuk është.

Ku tjetër? Ma thoni ju!

Sa për atë se i kujt jam, edhe ju vetë e dini se fjala ime del veç nga mend'të e mia, siç ka dalë gjithmonë. Vendin e të folurit nuk e kam zgjedhë kurrë. Ku kam marrë pjesë kam folur.

Berisha na thirri, te Berisha folëm. Kaq.

Konspiracionet nuk i bëjnë mirë shëndetit të askujt

Login to post comments

Lajmet e fundit

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

Politikë

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, komentoi në konferencën e përjavshme mundësinë e hapjes së negociatave me BE-në dhe ndikimin që do ketë një vendim i tillë te protesta. Berisha tha se...

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

Globi

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

  Sulmuesi i vetëm i mbijetuar nga grupi që kreu sulmet e nëntorit 2015 në Paris është shpallur fajtor për akuza për terrorizëm dhe vrasje. Salah Abdeslam mori një dënim të rrallë...

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

Aktualitet

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

  Na pret përpara një verë e gjatë dhe tejet e nxehtë. Ky është parashikimi që bëjnë meteorologët dhe që në maj u përballëm me temperatura jo normale për muajinn.Ndërkohë nuk...