I ndërpritet fjala, Berisha-Nikollës: Po provokon një parlament dhe një popull

E Enjte, 23 June 2022 12:43

 

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, reagoi me tone të ashpra ndaj kryetares së parlamentit, Lindita Nikolla.

Teksa u ndal tek mosmiratimi i rezolutës për gjenocidin serb, Berisha tha se Nikolla po e drejton parlamentin në mënyrë primitive.

Nikolla i mbylli mikrofonin kreut të PD-së dhe i ndërpreu fjalën.
"Moj zonjë, ti s’ke konceptet më elementare, po provokon një parlament dhe një popull," tha Berisha

Login to post comments

Lajmet e fundit

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

Politikë

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, komentoi në konferencën e përjavshme mundësinë e hapjes së negociatave me BE-në dhe ndikimin që do ketë një vendim i tillë te protesta. Berisha tha se...

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

Globi

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

  Sulmuesi i vetëm i mbijetuar nga grupi që kreu sulmet e nëntorit 2015 në Paris është shpallur fajtor për akuza për terrorizëm dhe vrasje. Salah Abdeslam mori një dënim të rrallë...

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

Aktualitet

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

  Na pret përpara një verë e gjatë dhe tejet e nxehtë. Ky është parashikimi që bëjnë meteorologët dhe që në maj u përballëm me temperatura jo normale për muajinn.Ndërkohë nuk...