'Edi apo Edvin' - Meta i publikon Ramës 'Netën' e Sigurimit të Shtetit

Saturday, 30 July 2022 21:54

 

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta i është përgjigjur akuzave dhe sulmeve të kryeministrit Edi Rama.

Ai ka publikuar në Facebook karikaturat e Ramës për Sigurimin e Shtetit, përshtatur në një shkrim të revistës "Në shërbim të popullit", 10 tetor 1983.

Meta thekson se çuditërisht në shkrimin e porositur nga Sigurimi flitet për heroizmin e një "Mata Hari" shqiptare të quajtur Neta.

Ish-kreu i shtetit ironizon edhe emrin e kryeministrit, i cili e ka ndryshuar nga Edvin në Edi.

Reagimi
Ju përshëndes me këtë karikaturë të karikaturistit të preferuar të Sigurimit, Edi apo Edvin Rama, përshtatur në një shkrim të revistës "Në shërbim të popullit", 10 tetor 1983, ku çuditërisht në shkrimin e porositur nga Sigurimi flitet për heroizmin e një "Mata Hari" shqiptare të quajtur Neta

Login to post comments

Lajmet e fundit

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

Politikë

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

  Fluksi i madh i emigrantëve shqiptarë që po përpiqen të hyjnë ilegalisht në Britaninë e Madhe, ka detyruar ligjvënësit atje të kërkojnë rikthim të skemës së Ruandës. Plani parashikon që individët...

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

Politikë

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

  Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi është larguar nga zyra e tij para fillimit të protestës për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë, e cila u përplas nga skafi i drejtuar nga...

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

Aktualitet

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

  Gushti parashikohet të jetë muaji më i nxehtë i vitit dhe shumë prej nesh kanë nisur tashmë pushimet verore me zonat bregdetare janë destinacionet e preferuara.Disa zgjedhin Shqipërisë, ndërsa disa...