Bannon: Më përndjekin prokurorët e Soros, po politizohet drejtësia

E mërkurë, 07 September 2022 18:09

 

Steve Bannon pritet të dorëzohet pranë autoriteteve në SHBA të enjten për t’u përballur me akuzat ndaj tij. Ai akuzohet se ka mashtruar disa donatorë, që i kanë dhënë fonde për të ndërtuar një mur në kufirin jugor të SHBA.Ai akuzohet se ka marrë ilegalisht më shumë se 1 milion dollarë.

Bannon, një ish-këshilltar i lartë i presidentit Donald Trump, tha se po përndiqet nga prokurorët e Sorosit.

“Prokurorët e mbështetur nga Soros tani kanë vendosur të ndjekin disa akuza të rreme ndaj meje, 60 ditë përpara zgjedhjeve të mesmandatit, sepse programi im është burimi kryesor i lëvizjes MAGA,” thuhet në një deklaratë të Bannon, të siguruar nga Fox News.

 

“Kjo nuk është asgjë tjetër veçse politizim partizan i sistemit të drejtësisë penale”.

 

Ai tha se ishte krenar që ishte një zë udhëheqës në mbrojtjen e kufirit dhe bëri një paralajmërim.

“Ata po vijnë pas të gjithëve, jo vetëm pas presidentit Trump dhe pas meje. Unë kurrë nuk do të ndaloj së luftuari. Në fakt, nuk e kam filluar ende luftën. Ata fillimisht duhet të më vrasin”

Modifikuar më E Enjte, 08 September 2022 20:06
Login to post comments

Lajmet e fundit

Të gjitha detajet nga dasma më e përfolur, Armina dhe Shkëlzeni i japin sonte fund beqarisë

Politikë

Të gjitha detajet nga dasma më e përfolur, Armina dhe Shkëlzeni i japin sonte fund beqarisë

Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha sonte kurorëzojnë historinë e tyre në martesë. 25 shtatori do të mbahet mend gjatë. Gjithçka nisi rastësisht, ndërsa sonte kur plotësohet rreth një dekadë nga...

“Gold” si Fjoralba/ Trajtohuni me SIGAL në spitalet më të mira të botës, Karta unike e Shëndetit, tashmë blihet edhe Online

Aktualitet

“Gold” si Fjoralba/ Trajtohuni me SIGAL në spitalet më të mira të botës, Karta unike e Shëndetit, tashmë blihet edhe Online

“Kush ka Shëndet, ka Shpresë; Kush ka Shpresë, ka GJITHÇKA” - Thomas Carlyle Të gjithë duam të jetojmë një jetë të shëndetshme dhe nuk na pëlqen të shkojmë në spitale...

Kjo është lamtumira më e madhe që ka parë bota ndonjëherë

Globi

Kjo është lamtumira më e madhe që ka parë bota ndonjëherë

Nga Hauke Herffs, BILD Kjo është një ditë që ndoshta nuk do të ndodhë më kurrë.      Funerali shtetëror i Elizabetës II fillon sot në Londër në orën 11:44. Funeral familjar, mega-akt shtetëror...