Manjani: Veliaj paguan për lobimet! Kush e çoi tek Pelosi kur s'ka asnjë lidhje protokollare?

Saturday, 17 September 2022 09:26
 

 

 Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, komentoi në edicionin e orës 19:00 me Juli Krisafin në Syri Tv skandalin 'Basha' për lobimin me financime ruse. Manjani deklaroi se opinionit publik i intereson se për çfarë erdhën paratë, nga erdhën dhe çfarë ndikohet me ato para.

"Transparenca e këtyre parave na intereson, për çfarë vijnë, nga vijnë, çfarë ndikohet nga këto para?"-tha Manjani.

Më tej ish-ministri i Drejtësisë tha se ka patur një hetim për këtë çështje nga Prokuroria e Tiranës, dhe hetimet ngecën pasi nuk u sigurua një dëshmi e Muzin.
 
“Hetimet e çështjes vareshin nga dëshmia e Muzin. Ku është përgjigja e letërporosisë që dërguan? Më shqetëson që pse këto para nuk i kanë shkuar PD-së fjala vjen që mund të kishte fituar zgjedhjet me ato para, dhe i paska përdorur për qëllime private.”-tha Manjani.
Manjani deklaroi se ato politikanë shqiptarë që harxhojnë para për tu zgërdhirë në foto në takime lobingjesh me politikanë amerikanë, për të treguar ndaj popullit që e kanë mirë, nuk e meritojnë votën e popullit shqiptar.

"Kjo është një maskaradë, poshtërsi, maskarallëk që s'quhet politikë, por politikë personale, PR personal, hajde se shqiptarët hanë budallenj, të tregojmë kush e ka më mirë me Amerikën. Kam parasysh dhe Veliajn dje që kishte dalë me Pelosin, asnjë lidhje protokollare.

Veliaj ka paguar, duhet edhe ju ta pyesni se për çfarë është ai takim. Si shkoi, kush e çoi? Cilido që e bën këtë, harxhon para për një foto, është maskarallëk politik. Nuk do e mbështes kurrë një politikan të tillë."-tha Manjani.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Të gjitha detajet nga dasma më e përfolur, Armina dhe Shkëlzeni i japin sonte fund beqarisë

Politikë

Të gjitha detajet nga dasma më e përfolur, Armina dhe Shkëlzeni i japin sonte fund beqarisë

Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha sonte kurorëzojnë historinë e tyre në martesë. 25 shtatori do të mbahet mend gjatë. Gjithçka nisi rastësisht, ndërsa sonte kur plotësohet rreth një dekadë nga...

“Gold” si Fjoralba/ Trajtohuni me SIGAL në spitalet më të mira të botës, Karta unike e Shëndetit, tashmë blihet edhe Online

Aktualitet

“Gold” si Fjoralba/ Trajtohuni me SIGAL në spitalet më të mira të botës, Karta unike e Shëndetit, tashmë blihet edhe Online

“Kush ka Shëndet, ka Shpresë; Kush ka Shpresë, ka GJITHÇKA” - Thomas Carlyle Të gjithë duam të jetojmë një jetë të shëndetshme dhe nuk na pëlqen të shkojmë në spitale...

Kjo është lamtumira më e madhe që ka parë bota ndonjëherë

Globi

Kjo është lamtumira më e madhe që ka parë bota ndonjëherë

Nga Hauke Herffs, BILD Kjo është një ditë që ndoshta nuk do të ndodhë më kurrë.      Funerali shtetëror i Elizabetës II fillon sot në Londër në orën 11:44. Funeral familjar, mega-akt shtetëror...