Blushi: Rilindja e ktheu Korçën shekuj mbrapa

E Enjte, 24 November 2022 12:15

 

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë Tedi Blushi deklaroi sot nga Korça se rilindja e ktheu Korçën shekuj mbrapa dhe ringjalli “Lëndinën e Lotëve” simbolin e emigrimit në qytet.

Blushi theksoi se korçarët varfërohen nga kriza ekonomike, Kryetari i Bashkisë Sotiraq Filo deklaron më shumë të ardhura.


“I vetmi qytetar në Korçë që shtoi të ardhurat në këtë krizë ekonomike është Kryetari i Bashkisë, Sotiraq Filo

Korçarët varfërohen nga kriza ekonomike, Kryetari i Bashkisë Sotiraq Filo deklaron më shumë të ardhura.

Sotiraq Filo shton pasurinë sepse ka në fokus interesin personal, jo të qytetarëve. Fermerët e Korçës janë kthyer në simbol të braktisjes së bujqësisë nga Rilindja.

Fermerët hedhin prodhimet në kanal, Niko Peleshi dhe Edi Rama u kërkojnë paturpësisht të jenë të lumtur”, deklaroi Blushi.

Ai pohoi më tej anëtarësimet e reja në Partinë e Lirisë. “Dhjetëra të rinj korçarë na janë bashkuar në javët e fundit. Entuziazmi i jashtëzakonshëm, energjia pozitive dhe puna e palodhur e te rinjve për të mbështetur Partinë e Lirisë është garancia për një fitore spektakolare të opozitës në 14 maj. Në Korçë fitorja do të jetë e rinisë”, u shpreh ai.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Dhuna ndaj Berishës/ Shehaj tregon momentet e para pas sulmit: Akt i rëndë dhe i orkestruar! Kam parë 18 oficerë policie civile që nuk bënë asgjë

Politikë

Dhuna ndaj Berishës/ Shehaj tregon momentet e para pas sulmit: Akt i rëndë dhe i orkestruar! Kam parë 18 oficerë policie civile që nuk bënë asgjë

  Koordinatorja për luftën kundër korrupsionit në Partinë e Lirisë, Briseida Shehaj dënoi dhunën e ushtruar ndaj Sali Berishës një ditë më parë në protestën e opozitës. Për News24, ajo u shpreh...

A do të japë Berisha dëshmi në polici, Lela: Policia të terhiqet nga seria e provokimeve

Politikë

A do të japë Berisha dëshmi në polici, Lela: Policia të terhiqet nga seria e provokimeve

  Drejtori i Zyrës së Shtypit dhe i Komunikimit në Partinë Demokratike, Alfred Lela në një reagim në Facebook, është ndalur tek sulmi ndaj kreut të PD Sali Berisha të ndodhur...

Gazeta BILD denoncon lobimet e Ramës, lajmi për sulmin ndaj Berishës bëhet më i lexuari në Gjermani

Politikë

Gazeta BILD denoncon lobimet e Ramës, lajmi për sulmin ndaj Berishës bëhet më i lexuari në Gjermani

  Gazeta më e madhe gjermane, BILD, publikoi një shkrim të gazetarit të njohur, Peter Tiede, për sulmin ndaj kreut të opozitës shqiptare, Sali Berisha. Tiede shkruan se Berisha u sulmua nga...