Shembet ura në Fushë Draç të Ishmit, Meta publikon videon: Ja si përfundojnë investimet e vjedhura të ‘Rilindjes’

E Enjte, 19 Janar 2023 15:03

 

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka reaguar lidhur me situatën përmbytjet në vend.

Në një status në Facebook, Meta ka shpërndarë një video ku shihet situata problematike në Durrës, përmbytjet si edhe shembja e urës në Fushë Draç të Ishmit.


Meta gjithashtu thekson se pavarësisht situatës problematike nuk ka pasur asnjë reagim nga pushteti vendor.

Më tej thekson se 14 maji do të sjellë ndryshimin me çdo çmim.

“Ja si përfundojnë investimet e vjedhura të “Rilindjes” në Bashkinë e Durrësit!

14 Maji”, shkruan Meta bashkangjitur vidës së publikuar.

Modifikuar më E Enjte, 19 Janar 2023 22:15
Login to post comments

Lajmet e fundit

87-VJETORI I ISMAIL KADARE, FLET ELENA: ARDHJA NË SHQIPËRI NA KA ZBUKURUAR JETËN

Kulturë

87-VJETORI I ISMAIL KADARE, FLET ELENA: ARDHJA NË SHQIPËRI NA KA ZBUKURUAR JETËN

Elena Kadare në 87-vjetorin e lindjes së bashkëshortit të saj ka ndarë disa momente nga jeta e tyre së bashku, ndërsa ka folur gjithashtu edhe për rikthimin e tyre në...

Soko: Qeveria vjedh parate e shqiptareve dhe mban pushtetin duke gjymtuar opoziten

Politikë

Soko: Qeveria vjedh parate e shqiptareve dhe mban pushtetin duke gjymtuar opoziten

Pedagogu Pano Soko ka qene i ftuar dje ne emision Top Story ne Top Channel ku ka folur edhe per ngjarjet e fundit te aktualitetit politik dhe nder te tjera...

Tensionet në Kuvend/ Kryemadhi: Lindita Nikolla si mercenare e Edi Ramës

Politikë

Tensionet në Kuvend/ Kryemadhi: Lindita Nikolla si mercenare e Edi Ramës

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi nga jashtë sallës së Kuvendit foli për kaosin që përfshiu sot seancën plenare. Ajo sulmoi ashpër kryetaren e Kuvendit, Lindita Nikolla duke thënë se...