Tritan Shehu:Kelcyra e braktisur nga Bashkia e saj!14 maji eshte afer!

Diel, 22 Janar 2023 18:26


“Kryetarit” te pa votuar i ka humbur edhe “vula”!
Probleme ne shumice ne territorin e saj nga rreshjet e diteve te fundit.
Psh njesia administrative Dishnice, fshati Katundisht i saj, etj, kane probleme serioze.
Probleme ne banesat e qytetareve e rrezikimin e tyre.
Ne demtimet e rrugeve e levizjes se njerezve, bagetive e mallrave.
Nderkaq askush nuk interesohet.
As edhe per te evidentuar demtimet e problemet ne ate.
Bashkia me administraten e saj e deri te Kryetari i pa zgjedhur, nuk dihet ku jane strukur.
Braktisje totale, harese e plote, lenie ne meshire te fatit te atyre banorave te Kelcyres me vlera e kontribute te medha.
Sidoqofte edhe pak i ka ngelur atij “pushteti” vendor, qe vetem per qytetaret nuk ka qofte dhe menduar ndonje here.
14 Maji tashme eshte shume afer.
Ndryshimi po troket ne dere tashme!”

Login to post comments

Lajmet e fundit

Tërhiqet kandidati i grupimit ‘Basha-Alibeaj’ për Bashkinë e Lezhës

Politikë

Tërhiqet kandidati i grupimit ‘Basha-Alibeaj’ për Bashkinë e Lezhës

Kandidati i grupimit ‘Basha-Alibeaj’ për Bashkinë e Lëzhës, Sandër Marku është tërhequr nga gara për zgjedhjet lokale të 14 majit. Lajmin është konfirmuar për mediat, ndërkohë dhe Alibeaj, në konferencën për...

Alibeajt i ikën edhe kandidati i Librazhdit, Bujar Vreto: Nuk hyj në garë!

Politikë

Alibeajt i ikën edhe kandidati i Librazhdit, Bujar Vreto: Nuk hyj në garë!

Vetëm ditën e sotme kanë lënë garën e zgjedhjeve të 14 majit katër kandidatë të grupit të Enkelejd Alibeajt.  Pas Sandër Markut në Lezhë, Genç Doçit në Kurbin dhe Gjergji Gjatës...

14 maji/ Tërhiqet nga gara edhe kandidati i Alibeajt në Kurbin

Politikë

14 maji/ Tërhiqet nga gara edhe kandidati i Alibeajt në Kurbin

Pas lajmërimit të Gjergji Gjatës për dorëheqjen e tij si kandidat i PD për kryetar bashkie në Korçë dhe Bujar Vretos, kandidati i PD për kryetar bashkie në Librazhd, listës...