Manjani: Rama i kapur në flagrancë, kur blen FBI-në, imagjino çfarë i bën Ambasadës

Tuesday, 24 Janar 2023 21:26
 

Juristi dhe ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani është shprehur në ‘A Show’ me Adi Krastën në SYRI TV, se Edi Rama është kapur në flagrancë.

Duke diskutuar dosjen ‘Rama’ të FBI-së, për korruptimin me 225 mijë dollarë të drejtuesit të zyrës së kundërzbulimit në Byrosë Federale të Hetimit në Nju Jork, Manjani është shprehur se, kur ai ka blerë FBI-në, imagjino se çfarë i bën ai ambasadës.

 
 ‘Qeveria shqiptare dhe Edi Rama është kapur në flagrancë. Deri më tani i kemi pasur aludime këto lobingje dhe blerje të deklaratave, që kanë qenë dukshëm kundër opozitës në Shqipëri dhe duke sjellë një dëm shumë të madh në mjedisin demokratik të Shqipërisë.

Ngjarja e orëve të fundit është një akt flagrance, në atë që kemi dyshuar se Edi Rama në mënyrën se si bën politikë në Shqipëri, nëpërmjet lobingjeve ka blerë qëndrimin e institucioneve amerikane ndaj pushtetit të tij.Faktet flasin qartë. Është krejt e dukshme. Kur depërtohet me shumë të tilla parash, kaq sa janë zbuluar deri më tani, se nuk e dimë se çfarë mund të dalë në ditët në vijin, kur blihet FBI, imagjinoni se çfarë u bëjnë ambasadave këta, apo këtyre zyrtarëve të nivelit ‘zh’ që kur dalin e japin intervista thonë sa i mirë është Rama dhe ikin.

Është një turp shumë i madh për të gjithë ata që kanë luajtur këtë lojë në emër të SHBA dhe që bëjnë si amerikanë këtu, më shumë se sa amerikanët nëpër studiot e televizioneve për ti hedhur hi syve popullit shqiptar.

Siç e shikoni as Amerika nuk qenka e imunizuar nga ndërhyrjet politike, korrupsioni dhe nga ndikimi rus. Kjo ngjarje tregon shumë, ka shumë të dhëna brenda. Duhet të presim ende për të zbuluar pasi është një ‘thes që sa herë ta shkundim, nxjerr miell’.

Ja kjo është karma, i bie që ta ketë turinjve këtë gjë’, u shpreh Ylli Manjani në SYRI TV.

Modifikuar më E mërkurë, 25 Janar 2023 12:35
Login to post comments

Lajmet e fundit

87-VJETORI I ISMAIL KADARE, FLET ELENA: ARDHJA NË SHQIPËRI NA KA ZBUKURUAR JETËN

Kulturë

87-VJETORI I ISMAIL KADARE, FLET ELENA: ARDHJA NË SHQIPËRI NA KA ZBUKURUAR JETËN

Elena Kadare në 87-vjetorin e lindjes së bashkëshortit të saj ka ndarë disa momente nga jeta e tyre së bashku, ndërsa ka folur gjithashtu edhe për rikthimin e tyre në...

Soko: Qeveria vjedh parate e shqiptareve dhe mban pushtetin duke gjymtuar opoziten

Politikë

Soko: Qeveria vjedh parate e shqiptareve dhe mban pushtetin duke gjymtuar opoziten

Pedagogu Pano Soko ka qene i ftuar dje ne emision Top Story ne Top Channel ku ka folur edhe per ngjarjet e fundit te aktualitetit politik dhe nder te tjera...

Tensionet në Kuvend/ Kryemadhi: Lindita Nikolla si mercenare e Edi Ramës

Politikë

Tensionet në Kuvend/ Kryemadhi: Lindita Nikolla si mercenare e Edi Ramës

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi nga jashtë sallës së Kuvendit foli për kaosin që përfshiu sot seancën plenare. Ajo sulmoi ashpër kryetaren e Kuvendit, Lindita Nikolla duke thënë se...