Regjistrimi në zgjedhje/ PD ankimon vendimin e KQZ, prova se kryetar është Sali Berisha

Saturday, 11 Mars 2023 13:44

Dje, përfaqësuesi ligjor i PD, Ivi Kaso, theksoi rëndësinë e këtyre procedurave ligjore për regjistrimin e partisë në zgjedhje: "Për hir të hullisë institucionale në të cilën PD është angazhuar që të futet dhe të mos dalë kurrë më prej saj, - theksoi Kaso. -  Ka rezoluta të Kuvendit Kombëtar të demokratëve në Kuvendin e 30 Prillit, të cilat e angazhojnë PD-në drejt një hullie institucionale, pra të mos shmangies më kurrë nga proceset zgjedhore ose procese të tjera institucionale. Pra neve jemi të angazhuar në institucione dhe betejën tonë do ta bëjmë në institucione deri në fund<" nënvizoi ai.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Tërhiqet kandidati i grupimit ‘Basha-Alibeaj’ për Bashkinë e Lezhës

Politikë

Tërhiqet kandidati i grupimit ‘Basha-Alibeaj’ për Bashkinë e Lezhës

Kandidati i grupimit ‘Basha-Alibeaj’ për Bashkinë e Lëzhës, Sandër Marku është tërhequr nga gara për zgjedhjet lokale të 14 majit. Lajmin është konfirmuar për mediat, ndërkohë dhe Alibeaj, në konferencën për...

Alibeajt i ikën edhe kandidati i Librazhdit, Bujar Vreto: Nuk hyj në garë!

Politikë

Alibeajt i ikën edhe kandidati i Librazhdit, Bujar Vreto: Nuk hyj në garë!

Vetëm ditën e sotme kanë lënë garën e zgjedhjeve të 14 majit katër kandidatë të grupit të Enkelejd Alibeajt.  Pas Sandër Markut në Lezhë, Genç Doçit në Kurbin dhe Gjergji Gjatës...

14 maji/ Tërhiqet nga gara edhe kandidati i Alibeajt në Kurbin

Politikë

14 maji/ Tërhiqet nga gara edhe kandidati i Alibeajt në Kurbin

Pas lajmërimit të Gjergji Gjatës për dorëheqjen e tij si kandidat i PD për kryetar bashkie në Korçë dhe Bujar Vretos, kandidati i PD për kryetar bashkie në Librazhd, listës...