‘Rama mbahet si i mbyturi me 2 pengje’, Berisha: I ka peshuar në tendera njerëzit e Alibashës, 30 milionë euro…

E Enjte, 23 Mars 2023 15:26

 

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha është shprehur se kryeministri Edi Rama po qëndron në pushtet falë Enkelejd Alibeajt dhe Lulzim Bashës, të cilët ai i konsideroi pengje të tij.

Përmes një deklarate për mediat jashtë godinës së Kuvendit, Berisha tha se Rama ka nisur t’ju japë tendera njerëzve të Alibeajt, në mënyrë që të nxjerrin kandidatë në zgjedhjet e 14 majit, përballë kandidatëve të “Primareve”.

 

“Është vetëm një urdhër ka, është Edi Rama. Rama është njeriu despot që nuk njeh asnjë ligj, asnjë rregull, kontrollon administratën dhe drejtësinë. SPAK merret me Ahmetajn që e meriton 100 % por nuk thërret Engjëll Agaçin, Edi Ramën dhe Erion Velinë.

Grupimi i Edi Ramës, jo i Alibeajt. Edi Rama po mbahet si i mbyturi me 2 pengje Bravën-Alibashën. Nuk ka shqiptar që të mos e ketë kuptuar që këta të dy janë pengje të Ramës. Nuk ka shqiptar që pranon njerëz të tillë që i ka dhuruar Rama vulën dhe bëjnë dakordësi me të. Këtu ka dy persona, Basha-Brava që janë pengje të Ramës.

A nuk u tha këtu që do të kandidoni si çeço? Sepse shumë prej tyre thanë që të mbështesim kandidatët e “Primareve”, por i dhanë tendera tani. Ai Kapllan Pallati, ai vetëm nga tenderat në Tiranë ka marrë 30 milion euro. Po i peshon në tendera. Ka një diskreditim të plotë të Ramës dhe pengjeve të tij. Afera “McGonigal po avancon”, u shpreh Berisha

Login to post comments

Lajmet e fundit

Rrjeti 'shpërthen' ndaj Beyonce dhe Jay-Z si shkak i talljes në këngën e tyre me abuzimin e Tina Turner

Lifestyle

Rrjeti 'shpërthen' ndaj Beyonce dhe Jay-Z si shkak i talljes në këngën e tyre me abuzimin e Tina Turner

  Beyonce dhe Jay Z janë kritikuar nga fansat e Tina Turner për referencën e abuzimit të yllit të ndjerë nga duart e bashkëshortit të saj Ike Turner, hit ky i viti...

Ofertë që nuk duhet humbur/ "Vila SIGAL Pogradec", destinacioni i duhur për një "arratisje" në fundjavë

Politikë

Ofertë që nuk duhet humbur/ "Vila SIGAL Pogradec", destinacioni i duhur për një "arratisje" në fundjavë

Sa herë kujton Pogradecin gjithkujt i vjen ndërmend qyteti i bukur buzë liqenit, ku natyra ka krijuar një nga “perlat” e saj. Ky është vendi ku bluja e përhershme e...

Spahia inauguron këndin e ri sportiv në shkollën Ali Laçej: Më shumë mjedise të tilla, një jetë e shëndetshme për rininë

Politikë

Spahia inauguron këndin e ri sportiv në shkollën Ali Laçej: Më shumë mjedise të tilla, një jetë e shëndetshme për rininë

  Kryebashkiaku i Shkodrës, Bardh Spahia, ka ndarë mnë rrejtin e tij social Facebook, disa momente krah nxënësve të shkollës Ali Laçej në këndin e ri sportiv. Spahia shkruan ndër të tjera...