Tritan Shehu:Gabim politik i Rames vendosja ne krye te ShISh e zonjes Vlora Hyseni.

E Enjte, 23 Mars 2023 19:12

Gabim politik i Rames vendosja ne krye te ShISh e zonjes Vlora Hyseni.
Nje punonjese pa ndonje spikatje te vecante, kur sherbimi yne ka shume kapacitete.
Nje mesazh negativ edhe ndaj Kosoves, se paku paternalist ky.
Kosova duhet ndihmuar te kristalizoje identitetin si shtet sovran.
Kjo e demton Kosoven si e demtoi edhe eksperimenti i deshtuar me “Ministrin” e Jashtem, te aresimit etj.
Mesazhi per Shqiperine, eshte rumpalle.
Shqiperia keshtu behet pjese e problemeve te brendeshme te Kosoves.
Tregon nje “karshillek” ndaj Qeverise se Kosoves.
Merr mbi vete role percarese ne Kosove.
Nje veprim ky larg patriotizmit te vertete e “dashurise” per Kosoven.
Primitiv e tipik per rregjimet lindore ky veprim i pa konsultuar as ne Kuvend e Komisionet.
Patriotizmi te tregohej ne Nish kur Rama me Vucic anashkaluan Kosoven.
Te tregohej duke mos pranuar shkembimin e territoreve me Serbine.
Duke promovuar Procesin e Berlinit e jo Ballkanin e hapur te Vucic.
Duke lejuar te zhvillolhej ne Kuvend debati per Genocidin serb ne Kosove.
Duke u shprehur qarte per dialogun Kosove-Serbi ne Oher etj.
Sepse patriotizmi i vertete ky eshte.
Ai eshte me “fytyren” e kthyer nga Perendimi.
Ai nuk tregohet me sharlatanizma si ky emerim i fundit ne ShISh.ndonje spikatje te vecante, kur sherbimi yne ka shume kapacitete.
Nje mesazh negativ edhe ndaj Kosoves, se paku paternalist ky.
Kosova duhet ndihmuar te kristalizoje identitetin si shtet sovran.
Kjo e demton Kosoven si e demtoi edhe eksperimenti i deshtuar me “Ministrin” e Jashtem, te aresimit etj.
Mesazhi per Shqiperine, eshte rumpalle.
Shqiperia keshtu behet pjese e problemeve te brendeshme te Kosoves.
Tregon nje “karshillek” ndaj Qeverise se Kosoves.
Merr mbi vete role percarese ne Kosove.
Nje veprim ky larg patriotizmit te vertete e “dashurise” per Kosoven.
Primitiv e tipik per rregjimet lindore ky veprim i pa konsultuar as ne Kuvend e Komisionet.
Patriotizmi te tregohej ne Nish kur Rama me Vucic anashkaluan Kosoven.
Te tregohej duke mos pranuar shkembimin e territoreve me Serbine.
Duke promovuar Procesin e Berlinit e jo Ballkanin e hapur te Vucic.
Duke lejuar te zhvillolhej ne Kuvend debati per Genocidin serb ne Kosove.
Duke u shprehur qarte per dialogun Kosove-Serbi ne Oher etj.
Sepse patriotizmi i vertete ky eshte.
Ai eshte me “fytyren” e kthyer nga Perendimi.
Ai nuk tregohet me sharlatanizma si ky emerim i fundit ne ShISh.onje spikatje te vecante, kur sherbimi yne ka shume kapacitete.
Nje mesazh negativ edhe ndaj Kosoves, se paku paternalist ky.
Kosova duhet ndihmuar te kristalizoje identitetin si shtet sovran.
Kjo e demton Kosoven si e demtoi edhe eksperimenti i deshtuar me “Ministrin” e Jashtem, te aresimit etj.
Mesazhi per Shqiperine, eshte rumpalle.
Shqiperia keshtu behet pjese e problemeve te brendeshme te Kosoves.
Tregon nje “karshillek” ndaj Qeverise se Kosoves.
Merr mbi vete role percarese ne Kosove.
Nje veprim ky larg patriotizmit te vertete e “dashurise” per Kosoven.
Primitiv e tipik per rregjimet lindore ky veprim i pa konsultuar as ne Kuvend e Komisionet.
Patriotizmi te tregohej ne Nish kur Rama me Vucic anashkaluan Kosoven.
Te tregohej duke mos pranuar shkembimin e territoreve me Serbine.
Duke promovuar Procesin e Berlinit e jo Ballkanin e hapur te Vucic.
Duke lejuar te zhvillolhej ne Kuvend debati per Genocidin serb ne Kosove.
Duke u shprehur qarte per dialogun Kosove-Serbi ne Oher etj.
Sepse patriotizmi i vertete ky eshte.
Ai eshte me “fytyren” e kthyer nga Perendimi.
Ai nuk tregohet me sharlatanizma si ky emerim i fundit ne ShISh.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Rrjeti 'shpërthen' ndaj Beyonce dhe Jay-Z si shkak i talljes në këngën e tyre me abuzimin e Tina Turner

Lifestyle

Rrjeti 'shpërthen' ndaj Beyonce dhe Jay-Z si shkak i talljes në këngën e tyre me abuzimin e Tina Turner

  Beyonce dhe Jay Z janë kritikuar nga fansat e Tina Turner për referencën e abuzimit të yllit të ndjerë nga duart e bashkëshortit të saj Ike Turner, hit ky i viti...

Ofertë që nuk duhet humbur/ "Vila SIGAL Pogradec", destinacioni i duhur për një "arratisje" në fundjavë

Politikë

Ofertë që nuk duhet humbur/ "Vila SIGAL Pogradec", destinacioni i duhur për një "arratisje" në fundjavë

Sa herë kujton Pogradecin gjithkujt i vjen ndërmend qyteti i bukur buzë liqenit, ku natyra ka krijuar një nga “perlat” e saj. Ky është vendi ku bluja e përhershme e...

Spahia inauguron këndin e ri sportiv në shkollën Ali Laçej: Më shumë mjedise të tilla, një jetë e shëndetshme për rininë

Politikë

Spahia inauguron këndin e ri sportiv në shkollën Ali Laçej: Më shumë mjedise të tilla, një jetë e shëndetshme për rininë

  Kryebashkiaku i Shkodrës, Bardh Spahia, ka ndarë mnë rrejtin e tij social Facebook, disa momente krah nxënësve të shkollës Ali Laçej në këndin e ri sportiv. Spahia shkruan ndër të tjera...