Shkullaku: Sali Berisha ka 500 mijë vota. Në kampin e opozitës është më i madhi

Premte, 19 May 2023 08:29

 

Për analistin Armand Shkullaku, Sali Berisha është politikani kryesor i opozitës.

Duke folur në ‘Çim Peka LIVE’ në SYRI TV, Shkullaku deklaroi se Sali Berisha mori 500 mijë vota, edhe pse e akuzuar, i thanë je non grata, i hoqën emrin, logon e partisë, i hoqën komisionerët, numëruesit, paratë e kohën televizive.


‘Nga fundi kur ne bëjmë analizën e zgjedhjeve/votimeve, del se prap se prap ky është më i madhi brenda gardhit të opozitës’, theksoi ndër të tjerash Shkullaku në SYRI TV.

‘Rezultat në fund, doli që Sali Berisha ka 500 mijë vota. I keq, non grata, i paaftë, nuk premton të ardhme, i të shkuarës, ka gjysmë milioni njerëz që i besojnë këtij. Numëruesit i mori tregu çam. Unë po flas për 500 mijë votues që u çmendën dhe duan këtë.

Nga fundi kur ne bëjmë analizën e zgjedhjeve/votimeve, del se prap se prap ky është më i madhi brenda gardhit të opozitës.

Çfarë kemi thënë përpara? Kemi thënë se ai që është përfaqësues legjitim i një shumice brenda kampit të vet, është normale që duhet të ketë në zgjedhje, logon e vet, drejtuesin e vet, financimin nga taksapaguesit shqiptarë, sepse janë gjysëm milioni që paguajnë taksat. Duhet të ketë komisionerët që ja njeh kodi zgjedhor, herë 2, herë 3 si e kanë ndarë. Duhet të ketë numëruesit në të gjithë Shqipërinë.

Pastaj duhet të ketë kohën televizive, vëzhguesit, e kështu me radhë. Të gjitha këto për herë të parë në historinë e pluralizmit shqiptar ju mohuan një force politike. Pra ekipi që është e ardhmja, vendosi që në këtë lojë të caktojë për kundërshtar dikë tjetër. Shorti e kishte caktuar me Real Madritin, ajo tha se do të luajë me Partizanin. Dhe tha se, edhe arbitrin do ta bëj vetë, edhe paratë do ti shpërndaj vetë, edhe ruajtjen e votës do ta bëj vetë. Këtu u prishën rregullat e lojës.

Mua si qytetar më intereson standardi demokratik e jo fati i Berishës, Ramës, apo Alibeajt’, - tha analisti Armand Shkullaku në SYRI TV.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Rrjeti 'shpërthen' ndaj Beyonce dhe Jay-Z si shkak i talljes në këngën e tyre me abuzimin e Tina Turner

Lifestyle

Rrjeti 'shpërthen' ndaj Beyonce dhe Jay-Z si shkak i talljes në këngën e tyre me abuzimin e Tina Turner

  Beyonce dhe Jay Z janë kritikuar nga fansat e Tina Turner për referencën e abuzimit të yllit të ndjerë nga duart e bashkëshortit të saj Ike Turner, hit ky i viti...

Ofertë që nuk duhet humbur/ "Vila SIGAL Pogradec", destinacioni i duhur për një "arratisje" në fundjavë

Politikë

Ofertë që nuk duhet humbur/ "Vila SIGAL Pogradec", destinacioni i duhur për një "arratisje" në fundjavë

Sa herë kujton Pogradecin gjithkujt i vjen ndërmend qyteti i bukur buzë liqenit, ku natyra ka krijuar një nga “perlat” e saj. Ky është vendi ku bluja e përhershme e...

Spahia inauguron këndin e ri sportiv në shkollën Ali Laçej: Më shumë mjedise të tilla, një jetë e shëndetshme për rininë

Politikë

Spahia inauguron këndin e ri sportiv në shkollën Ali Laçej: Më shumë mjedise të tilla, një jetë e shëndetshme për rininë

  Kryebashkiaku i Shkodrës, Bardh Spahia, ka ndarë mnë rrejtin e tij social Facebook, disa momente krah nxënësve të shkollës Ali Laçej në këndin e ri sportiv. Spahia shkruan ndër të tjera...