‘Berisha doli më i fortë nga përplasja në PD?’/Bardhi: Është plotësisht e vërtetë

Premte, 22 September 2023 11:16
Gazment Bardhi ka pranuar se ish-kryeministri Sali Berisha ka mbështetjen më të madhe të demokratëve.

 

Në emisionin “Opinion”, Bardhi tha se beteja kundër Berishës para dy vitesh nisi për të forcuar PD, por rezultoi se u dobësua opozita dhe vet partia.

Fevziu: A është e vërtet që Berisha doli më i fortë nga kjo. Pra, ju përjashtuat Berishën, por ai doli më i fortë pasi kishte mbështetje më të madhe?
 
Bardhi: Kjo është krejtësisht e vërtetë. E nisëm betejën për të bërë PD më të fortë, por u dobësua PD dhe opozita. Kishte një pjesë të demokratëve që na dëgjuan ne, nga ata që dëgjuan Berishën dhe nga ata që nuk dëgjuan asnjë palë. Në kushtet ku jemi  do të duhet të gjejmë një zgjidhje. Kemi arritur ta bëjmë opozitën funksionale në parlament, nuk kuptoj pse Basha mban një tjetër qëndrim së bashku me disa deputetë.
Login to post comments

Lajmet e fundit

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Politikë

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Bordi i drejtorëve të OpenAI shprehet në një njoftim, se Sam Altman do të largohet si CEO dhe do të zëvendësohet nga shefja e teknologjisë, shqiptarja Mira Murati. Kompania tha se kreu “një proces...

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Kronikë

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Një nga aktorët më të mirë, dhe yjet ‘Friends’ Mattheë Perry i njohur në seriah si ‘Chandler’, ka humbur jetën aksidentalisht në shtëpinë e tij. Burimet nga policia thanë se, rreth...

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Politikë

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Nga Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend. Sot, bashkeshortit te ministres Xhacka iu sekuestrua trualli, por ish-deputeti i PS vijon te mbetet njeri i...