Jamarbër Malltezi ironizon: Mos ka qenë Bolino i birësuar te Begejsit?

E Enjte, 30 November 2023 12:09

Jamarbër Malltezi ironizoi skandalin e gllabërimit të tokave të familjes Begeja nga botuesi italian, Karlo Bolino.

Mbi 1 mijë metër katrorë nga ajo që ka marrë Bolino, i përket familjes së vjetër tiranase, Begeja.

Kurse nipi i tyre, Jamarbër Malltezi ka marrë thuajse 3 herë më pak, ose 410 metër.

“Nga toka e Begejsve, paska marrë 3-fish më shumë tokë Bolino nga Leçe sesa Ab Malltezi nga gjyshja!

 
 

Mos ka qenë gjë i birësuar Bolino te Begejsit e nuk dimë gjo?” ironizon Malltezi.

Opozita ka denoncuar aferën Rama-Bolino, e cila tregon se si kryeministri e bëri botuesin e oborrit të tij, pronar tokash në Tiranë, pikërisht në një zonë ku ishte planifikuar ndërtimi i një gjimnazi.

Edhe pse familjet e vjetra tiranase e kishin dhuruar këtë tokë në të mirë të komunitetit, ajo përfundoi në duart e gazetarit italian.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Kronikë

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Gjermania e futbollit ka humbur një kampion bote.   Ka vdekur njeriu që ndihmoi të fitojë Kupën e Botës në finalen e vitit 1990 kundër Argjentinës në Romë, Andreas Brehme.  Kampioni i botës...

Eda Grimci: Bashkë jemi të pandalshëm…

Politikë

Eda Grimci: Bashkë jemi të pandalshëm…

Mbledhje kryesie Dega, 9, Tiranë Bashke jemi te pandalshem…Edvin dil na prit para Kryeministrise se kryehajduterise , se po vijme…

Partia Demokratike Dega 16:  Bashkë kundër keqqeverisjes së Edi Ramës!

Politikë

Partia Demokratike Dega 16: Bashkë kundër keqqeverisjes së Edi Ramës!

Partia Demokratike Dega 16: Bashkë kundër keqqeverisjes së Edi Ramës! Dega 16 fton qytetarët të reagojnë dhe të na bashkohen në protestën e 20 Shkurtit. Në takimet me qytetarë dhe bizneset e...