Pavarësia e Kosovës, Berisha publikon fotot: Me Presidentin e pavdekshëm Ibrahim Rugova

Saturday, 17 February 2024 17:32

Sot, në 16-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, Kryetari i PD-së, Sali Berisha, ish-president dhe ish-kryeministër i Shqipërisë, ka publikuar një seri fotografish nga takimet e tij me Presidentin historik të Kosovës, Ibrahim Rugovën.

“Album me foto me Presidentin e pavdekshëm të Kosovës, Ibrahim Rugova”, është përshkrimi që ka bërë Berisha mbi to.  

 

Po sot, lideri i opozitës shqiptar, publikoi edhe një shënim me titullin: "16 vite, Kosovë e pavarur!" ku ndër të shprehej: "Pavarësia e Kosovës është vepër e arkitektit të saj, politikanit mëndjendritur të kombit shqiptar, Presideniti Ibrahim Rugova, Gandit të Ballkanit dhe Europës që thuri tek shqiptarët e Kosovës ëndrrën e tyre më të bukur, më fisnike të njeriut të civilizuar për lirinë dhe pavarësinë e vendit dhe që ngriti në kushtet e pushtimit më të egër Republikën e Kosovës, pushtetin e shqiptarëve të shtypur paralel me pushtetin e pushtuesve barbar. Presidenti Rugova arriti ta shndërrojë kauzën e lirisë së shqiptarve të Kosovës në çështje kryesore të axhendes të SHBA dhe vendeve të lira perendimore!"

 

Image

 
Login to post comments

Lajmet e fundit

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...