Protesta/ Balliu: Sot, të bashkuar në shesh për një Shqipëri ndryshe

Tuesday, 20 February 2024 14:06
Koordinatori i Rajonit të Tiranës dhe Shefi i Organizimit në PD, Klevis Balliu, ka bërë thirrje sot për pjesëmarrje masive në protestën e 20 shkurtit. Balliu rendit arsyet e protestës, nga gjendja katastrofike e ekonomisë deri te mungesa e pluralizmit.
 

MESAZHI I PLOTË 

 

Sot bashkë në shesh për një Shqipëri ndryshe! 

Sot kundër varfërimit të shqiptarëve nga pushteti i korruptuar!  

Sot në shesh kundër qasjes shkatërrimtare të qeverisë ndaj fermerëve! 

Sot në shesh për një Shqipëri me drejtësi të vërtetë dhe jo drejtësi me regji! 

Sot në shesh, më të fortë se kurrë për pluralizmin! 

Sot në shesh që rinia mos të ikë me gomone, por të jetë lokomotivë e zhvillimit të vendit! 

Sot në shesh në emër të sakrificës së heronjve të 20 shkurtit që rrëzuan bustin e Enver Hoxhës! 

Sot në orën 17:30, të bashkuar, më të vendosur se kurrë për të zhdukur edhe njëherë përfaqësuesit e regjimit hoxhist.

Të bashkohemi për Shqipërinë!

Login to post comments

Lajmet e fundit

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...