Gëzim Sadikaj: Si perfaqesues i banoreve qe protestuan kunder grabitjes se shtepive dhe prones nga pushteti.

Hënë, 25 Mars 2024 19:50

Nga Gezim Sadikaj:

Si perfaqsues i banorve qe protestuan kunder grabitjes se shtepive dhe prones nga pushteti.
Shebull tipik i kesaj masakre eshte dhe familja Billa prej 20 antaresh!
Mervet Billa dhe Izet Billa sapo kishin krijuar familjen dhe nje streh erdhi padrejtesia e madhe qe tu merrej shtepit per nje projekt rruge,me gjith kundershtin dhe protesten bashke me banoret e tjerë te Unazes Re 420 nuk arriten te ndalonin grabitjen nga qeveria!
Merveti dhe Izet Billa si qytetar model qe dine te jetojne vetem me pune te ndershme psuan nje traume psikologjike dhe sot mesoj se enden rrugve te Evropes per te gjetur sadopak nje trajtim njerzor dhe dinjitoz!
Shebuj te tille nga banoret e Unazes Re qe protestuan dhe u masakruan nga qeveria e Edi Rames janë me qindra!

Modifikuar më Hënë, 25 Mars 2024 19:55
Login to post comments

Lajmet e fundit

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...