‘Kryeministri po mban peng integrimin europian të Shqipërisë’, Bardhi: Kreu i qeverisë i përfshirë vetë në korrupsion…

E mërkurë, 08 May 2024 17:02
Kreu i Grupit Parlamentar të PD-së Gazment Bardhi, në një deklaratë për mediat tha se kryeministri Edi Rama po mban peng integrimin europian të Shqipërisë.
 

Bardhi theksoi se kreu i qeverisë është i përfshirë vetë në korrupsion, duke thënë se më së paku nuk di që të zgjedhë bashkëpunëtorët e tij. 

 

Gazment Bardhi: Ramës të gjithë bashkëpunëtorët i dalin hajdutë. Rama është i përfshirë edhe vetë në korrupsion. Kemi kryeministrin më të korruptuar në Europë. Integrimi europian është vonuar 11 vjet nga qeveria e korrupsionit të Ramës.

Rama detyroi grupin e PS që të mblidhet tek inceneratori. Edi Rama më së paku nuk di që të zgjedhë bashkëpunëtorët. Kryeministri thotë se nuk mban përgjegjësi për firmat që hedh. Rama do të mbajë peng integrimin europian të Shqipërisë. Zgjedhjet po blihen.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Sport

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Nga Christian Falk, BILD   Ai ka qenë prej vitesh një nga yjet tanë më të mëdhenj aktivë të futbollit në mbarë botën. Por jo për shumë kohë...  Lideri i kombëtares Toni Kroos...

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Sociale

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Vrulli i turizmit gjatë viteve të fundit në Shqipëri ka nxitur zhvillimin e aktiviteteve të turizmit detar për qëllime çlodhëse dhe argëtuese.  Sipas Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit deri më tani...

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...