Protesta e radhës të hënën e 10 qershorit/ Balliu-policisë: Çdo arrestim do shikohet si provokim ndaj opozitës

Tuesday, 04 June 2024 17:55
 
 

Opozita mbylli protestën e dhjetë para Bashkisë së Tiranës dhe lajmëroi se protesta e radhës nuk do jetë të martën e ardhshme, por të hënën e 10 qershorit në orën 11.00.

Protesta do mbahet të hënën pasi të martën do jetë gjyqi për vulën e PD në Gjykatën e Apelit.

 

Kurse koordinatori rajonal i Tiranës, Klevis Balliu gjatë fjalës në protestën para bashkisë së Tiranës, ka paralajmëruar policinë, se çdo arrestim do të shikohet si provokim ndaj opozitës dhe qytetarëve.

‘I bëjmë thirrje policisë, të gjithë ata të cilët sot kanë marrë përsipër çdo qytetar të këtij vendi, ne nuk tërhiqemi. Nuk do të tërhiqemi deri sa në këtë vend të funksinojë ligji, kushtetuta dhe në burg të shkojnë ata që vjedhin qytetarët dhe jo qytetarët që protestojnë kundër vjedhjes.

Çdo arrestim do të shikohet si provokim i rëndë, ndaj popullit që proteston, ndaj çdo qëndrestari dhe qytetari, dhe ndaj opozitës.

Ditën e enjte e gjithë Shqipëria, çdo njeri që është kundër drogës do të jetë para parlamentit, në mbështetje të deputetëve të nderuar të cilët kanë denoncuar trafikun e drogës në atë parlament, lidhjet e krimit të organizuar.

Të gjithë bashkë ditën e enjte në orën 10:00 tek parlamenti.

Është koha të arrestohen ata që vjedhin, është koha të arrestohen Durim Bamat e qeverisë, Valter Bamat e qeverisë, të gjithë ata që vjedhin dhe jo qytetarët e ndershëm’, tha Balliu gjatë fjalës së tij.

Login to post comments

Lajmet e fundit

‘New York Times’: Nedim Bajrami, rekordmeni i Euro 2024 që shkoi në gjykatë për të luajtur për Shqipërinë

Sport

‘New York Times’: Nedim Bajrami, rekordmeni i Euro 2024 që shkoi në gjykatë për të luajtur për Shqipërinë

Nga Nick Miller, New York Times   Evropa nuk ishte rehatuar ende mirë për të ndjekur ndeshjen Itali-Shqipëri të shtunën, kur e gjithë loja u kthye përmbys.   Kishin kaluar njëzet e tre sekonda...

“Gjimshiti ka mundësinë të drejtojë Shqipërinë këtë Europian”, Silvinjo: Kemi kundërshtarë të fortë, por çdo gjë mund të ndodh gjatë 90 minutave

Sport

“Gjimshiti ka mundësinë të drejtojë Shqipërinë këtë Europian”, Silvinjo: Kemi kundërshtarë të fortë, por çdo gjë mund të ndodh gjatë 90 minutave

    Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo po zhvillon një konferencë për shtyp, në prag të ndeshjes së ditës së nesërme kundër Italisë, në “Signal Iduna Park” të Dortmundit. Ai shprehet se...

Përfaqësuesja e D’Alema në Tiranë drejton kompaninë e ndërtuesit të resortit në Himarë

Politikë

Përfaqësuesja e D’Alema në Tiranë drejton kompaninë e ndërtuesit të resortit në Himarë

  Nga Boldnews.al Në fillim të këtij qershori, portal informativ Italian “Open.online” ngriti dyshimet se ish-kryeministri i Italisë, Massimo D’Alema, është pjesë e një grupi investitorësh që kanë përfituar nga shefi i qeverisë së...