Rama pas emisionit të Rai-t: Na sulmojnë se na kanë zili

Tuesday, 04 June 2024 18:07
 
 
 
Kreu i narko-shtetit të vetëm në Europë, kjo sipas televizionit publik italian Rai3, ka lëshuar sot përroin e tij psiqik në drejtim të televizionit që paguhet me taksat e qytetarëve italianë dhe kundër opozitës shqiptare të cilën nuk e kontrollon dot më.

Mbrojtja më e mirë është sulmi me gjuhë rrugaçi, me këtë moto ka dalë Edi Rama dhe po përpiqet të minimizojë dëmet e lidhjeve të tij me narkotrafikantët ndërkombëtar të cilëve u jep para e prona publike në Shqipëri. I pret në zyrë në takime të veçanta, i mbron në media siç ka bërë me Luftar Hysën dhe më pas i përdor për të vjedhur votat e shqiptarëve.

Kapja e sistemit të drejtësisë, pastrimi i parave të trafikut në ndërtim, kapja e mediave dhe tentativa për të zhdukur opozitën, kanë dalë sy gjithë botës tashmë.  

 

Të gjitha këto fakte të publikuara në mediat e huaja dhe të denoncuara nga opozita, kreu i narko-shtetit po i quan si sulme nga zilia. 

Pjesë nga fjala e Ramës:

“Ata janë mishërimi i shpirtit të së keqes që po del nga jeta e Shqipërisë duke u çjerrë nga përpëlitjet e fundit”, tha Rama.

Unë e kam më shqiptarët e zakonshëm, mos i falni më. Braktisini përgjithnjë në vetminë e ujërave të zeza të politikës së tyre.
Pakica të mos i bashkohet shumicës nëse nuk do por mos të bashkohet me ata sepse nuk i duhen më as dreqit.

Ata janë mishërimi i shpirtit të së keqes që po del nga jeta e Shqipërisë duke u çjerrë nga përpëlitjet e fundit. Ky vend ka kryer punë me ata, ka kryer me atë shpirt të keq që e persekuton që prej vitit 1912.

Kush e bën duhet të mësojë që koha kur kryeministri bënte të fortin këtu e të menderosurit në botë, ka ikur!”, tha ai.

Kush e bën duhet të mësojë që koha kur kryeministri bënte të fortin këtu e të menderosurit në botë, ka ikur!”, tha ai.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

Politikë

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

  80% e fëmijëve në moshë çerdheje dhe kopshti në Bashkinë e Tiranës nuk gjejnë dot një vend në strukturat publike. Prindërit rrëfejnë se pranimi i fëmijëve kryhet përmes procedurave diskriminuese...

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Kronikë

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Një atentat mafioz me tre viktima dhe një të plagosur është regjistruar mesnatën e kaluar në Memaliaj, ku shënjestër e atentatit kanë qenë anëtarë të fisit Kalemi. Sipas autoriteteve policore, ngjarja...

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

Kronikë

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

  Vetëvrasja e Olsi Obros, njerit prej të akuzuarëve për mashtrimin e rëndë të qytetarëve duke i zhvatur me mikrokreditë, bashkëshortja e të cilit gjithashtu Elda Ibro, administratore e Micro Credit Albania...