Ylli Manjani: Shqipëria është narkoshtet, ja faktet

Tuesday, 04 June 2024 22:45
 

Avokati Ylli Manjani është shprehur se Shqipëria aktualisht është një narko-shtet.

Manjani dha dhe faktet se pse vendi ynë është aktualisht i tillë.

Që Shqipëria është narkoshtet kjo nuk ka më dyshim. Nëse do presim të na e thotë RAI dhe Bild, apo kudi unë media të tjera serioze, e kanë të rakorduara si një narkoshtet. Por prova e përditshme e narkoshtetit, është 1 euro është 100 lek, 99 madje, ka tendencë në rënie.

Kaq kushton euro? Sigurisht që jo. Është ekonomia e drogës, paratë e drogës. Shteti ka rregulla, çdo shtet bën amnisti dhe në vitin 1 kërcet druri. Edi Rama nuk pati b… ta bëjë, sepse i intereson më mirë kështu që ta sundojë Shqipërinë me ekonomi informale, pa rregulla. Dhe këtë duhet ta dinë të gjithë që bashkëpunojnë me Edi Ramën, por e kanë pas qafe se janë pa rregulla dhe mos të çuditen fare kur u hap hetime SPAK.

Thelbi është që ekonomia informale është pasiguri dhe është mjeti më efikas për një njeri që do të sundojë pa dhënë llogari, për të bërë këtë punë. E kjo është fiks skema e narkoshtetit”, tha Ylli Manjani në SYRI TV.

Login to post comments

Lajmet e fundit

‘New York Times’: Nedim Bajrami, rekordmeni i Euro 2024 që shkoi në gjykatë për të luajtur për Shqipërinë

Sport

‘New York Times’: Nedim Bajrami, rekordmeni i Euro 2024 që shkoi në gjykatë për të luajtur për Shqipërinë

Nga Nick Miller, New York Times   Evropa nuk ishte rehatuar ende mirë për të ndjekur ndeshjen Itali-Shqipëri të shtunën, kur e gjithë loja u kthye përmbys.   Kishin kaluar njëzet e tre sekonda...

“Gjimshiti ka mundësinë të drejtojë Shqipërinë këtë Europian”, Silvinjo: Kemi kundërshtarë të fortë, por çdo gjë mund të ndodh gjatë 90 minutave

Sport

“Gjimshiti ka mundësinë të drejtojë Shqipërinë këtë Europian”, Silvinjo: Kemi kundërshtarë të fortë, por çdo gjë mund të ndodh gjatë 90 minutave

    Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo po zhvillon një konferencë për shtyp, në prag të ndeshjes së ditës së nesërme kundër Italisë, në “Signal Iduna Park” të Dortmundit. Ai shprehet se...

Përfaqësuesja e D’Alema në Tiranë drejton kompaninë e ndërtuesit të resortit në Himarë

Politikë

Përfaqësuesja e D’Alema në Tiranë drejton kompaninë e ndërtuesit të resortit në Himarë

  Nga Boldnews.al Në fillim të këtij qershori, portal informativ Italian “Open.online” ngriti dyshimet se ish-kryeministri i Italisë, Massimo D’Alema, është pjesë e një grupi investitorësh që kanë përfituar nga shefi i qeverisë së...