Nis gjyqi për vulën, deputetët e PD-së në sallën e Gjykatës së Apelit

Tuesday, 11 June 2024 10:46
 

Në Gjykatën e Apelit ka nisur seanca për të ashtuquajturën çështje e vulës së Partisë Demokratike.

Edhe pse kjo çështje është vulosur me kohë nga demokratët, gjykatat vazhdojnë ta mbajnë peng me procese absurde. 

Ndërkohë në sallën e gjyqit kanë mbërritur edhe deputetët e PD, të cilët po ashtu janë në krah të opozitës së vërtetë.

Ne proces janë deputetët: Flamur Noka, Gazment Bardhi, Agron Gjekmarkaj, Elda Hoti, Albana Vokshi, Luani Baçi si dhe nënkryetari  i PD, Luçiano Boçi.

Partia Demokratike përfaqësohet nga Ivi Kaso, Oerd Bylykbadhi dhe Ledina Mandia në këtë seancë.

Ndërkohë që Lulzim Basha përfaqësohet nga Indrit Sefa dhe Rezart Kthupi.

Që në fillim të seancës, Ivi Kaso ka bërë kërkesë paraprake që Enkelejd Alibeaj të mos pranohet si palë ankimuese.

Sipas tij, Alibeaj nuk ka qenë palë në rpoces.

Login to post comments

Lajmet e fundit

‘New York Times’: Nedim Bajrami, rekordmeni i Euro 2024 që shkoi në gjykatë për të luajtur për Shqipërinë

Sport

‘New York Times’: Nedim Bajrami, rekordmeni i Euro 2024 që shkoi në gjykatë për të luajtur për Shqipërinë

Nga Nick Miller, New York Times   Evropa nuk ishte rehatuar ende mirë për të ndjekur ndeshjen Itali-Shqipëri të shtunën, kur e gjithë loja u kthye përmbys.   Kishin kaluar njëzet e tre sekonda...

“Gjimshiti ka mundësinë të drejtojë Shqipërinë këtë Europian”, Silvinjo: Kemi kundërshtarë të fortë, por çdo gjë mund të ndodh gjatë 90 minutave

Sport

“Gjimshiti ka mundësinë të drejtojë Shqipërinë këtë Europian”, Silvinjo: Kemi kundërshtarë të fortë, por çdo gjë mund të ndodh gjatë 90 minutave

    Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo po zhvillon një konferencë për shtyp, në prag të ndeshjes së ditës së nesërme kundër Italisë, në “Signal Iduna Park” të Dortmundit. Ai shprehet se...

Përfaqësuesja e D’Alema në Tiranë drejton kompaninë e ndërtuesit të resortit në Himarë

Politikë

Përfaqësuesja e D’Alema në Tiranë drejton kompaninë e ndërtuesit të resortit në Himarë

  Nga Boldnews.al Në fillim të këtij qershori, portal informativ Italian “Open.online” ngriti dyshimet se ish-kryeministri i Italisë, Massimo D’Alema, është pjesë e një grupi investitorësh që kanë përfituar nga shefi i qeverisë së...