'Edi Rama nuk e lëshon lehtë Xhaçkën'/ Balliu: Tek Olta është edhe vëllai i kryeministrit

Hënë, 08 July 2024 23:16
 

Klevis Balliu, shefi i organizimit në PD,  tha se Edi Rama nuk e lëshon lehtë Olta Xhaçkën pasi tek Olta është edhe vëllai i kryeministrit, partneri i të cilit ishte këshillltari i Xhaçkës.

I ftuar në një intervistë në Ora News Balliu u shpreh se në protestën e 11 korrikut duhet që të protesohet për fëmijët tanë.

'Qëndrimi i PD për këtë çështje është shumë e qartë, marrëveshja e 5 qershorit e dakordësuar nga të gjithë aletatët, SHBA, BE, të gjitha ambasadat perëndimore përfshirë këtu OSBE të gjitha institucionet që janë marrë me këtë cështje, 5 qershori nëse duam të bëjmë ndryshim.

Prpopozimi i PS përkthyer ndryshe ishte një propozim për të mos patur absolutisht asnjë ndryshim. Kjo ishte ajo çfarë propozoi PS.

Personalisht nuk jam i habitur nga kjo qasje.'- shprehet Balliu.

Modifikuar më Tuesday, 09 July 2024 12:52
Login to post comments

Lajmet e fundit

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

Politikë

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

  80% e fëmijëve në moshë çerdheje dhe kopshti në Bashkinë e Tiranës nuk gjejnë dot një vend në strukturat publike. Prindërit rrëfejnë se pranimi i fëmijëve kryhet përmes procedurave diskriminuese...

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Kronikë

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Një atentat mafioz me tre viktima dhe një të plagosur është regjistruar mesnatën e kaluar në Memaliaj, ku shënjestër e atentatit kanë qenë anëtarë të fisit Kalemi. Sipas autoriteteve policore, ngjarja...

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

Kronikë

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

  Vetëvrasja e Olsi Obros, njerit prej të akuzuarëve për mashtrimin e rëndë të qytetarëve duke i zhvatur me mikrokreditë, bashkëshortja e të cilit gjithashtu Elda Ibro, administratore e Micro Credit Albania...