Krahasimi/ Edi Rama poston videot e Thethit nga SHBA, Vjosa Osmani zhvillon takime të nivelit të lartë

E mërkurë, 10 July 2024 11:14
 

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, ka mbërritur në SHBA për të marrë pjesë në samitin e rëndësishëm të NATO-s.

Ndërkohë nga Kosova, në SHBA ka mbërritur presidentja Vjosa Osmani për të marrë pjesë në këtë samit. 

Por edhe pse Edi Rama është kreu i një shteti anëtar të NATO-s, 24 orët e fundit ai nuk ka bërë asnjë postim për ndonjë takim që ka realizuar në SHBA.

Postimet e fundit të tij janë disa pamje nga Thethi dhe nga ndërtimi i një shkolle në Durrës.

Kurse gjatë këtyre 24 orëve, Vjosa Osmani është takuar me Sekretarin e Shtetit, Antony Blinken dhe me ndihmës-sekretarin e shtetit, Jim O’Brien.

Po ashtu, ajo është takuar me presidentin e Kroacisë, Zoran Milanoviç.

Vjosa Osmani ka postuar edhe pamje nga takimi me kryeministrin e Bullgarisë, Dimitar Glavchov.

Ajo po merr pjesë në të gjitha aktivitetet e rëndësishme në kuadër të këtij samiti historik.

Kujtojmë se Edi Rama udhëtoi drejt SHBA si personi që ka korruptuar shefin e kundërzbulimit të FBI, i cili aktualisht është në burg për një vepër penale të kryer në bashkëpunim me korruptorin Edi Rama.

ImageImageImageImage

Login to post comments

Lajmet e fundit

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

Politikë

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

  80% e fëmijëve në moshë çerdheje dhe kopshti në Bashkinë e Tiranës nuk gjejnë dot një vend në strukturat publike. Prindërit rrëfejnë se pranimi i fëmijëve kryhet përmes procedurave diskriminuese...

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Kronikë

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Një atentat mafioz me tre viktima dhe një të plagosur është regjistruar mesnatën e kaluar në Memaliaj, ku shënjestër e atentatit kanë qenë anëtarë të fisit Kalemi. Sipas autoriteteve policore, ngjarja...

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

Kronikë

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

  Vetëvrasja e Olsi Obros, njerit prej të akuzuarëve për mashtrimin e rëndë të qytetarëve duke i zhvatur me mikrokreditë, bashkëshortja e të cilit gjithashtu Elda Ibro, administratore e Micro Credit Albania...