Balliu në ‘Astir’: Ju kanë lënë pa shkollë e çerdhe dhe në plehra! Nesër para Kryeministrisë!

E mërkurë, 10 July 2024 22:32
 

Shefi Organizativ në PD, Klevis Balliu, u ka bërë thirrje banorëve të zonës së ‘Astirit’ në Tiranë, që t’i bashkohen protestës së opozitës ditën e nesërme ( e enjte) orëa 20:00 përpara Kryeministrisë.

Kjo është shkolla që ka premtuar Veliaj në Astir, por ky është një mashtrim i madh i tij. Zona jeton në një papastërti të madhe dhe nuk ka as shkollë dhe as çerdhe, dhe kjo zonë ka vetëm një shkollë imagjinare që flet Veliaj. Ndaj ju ftoj të gjithë në protestë më 11 korrik të gjithë bashkë para kryeministrisë’, thekson Balliu në mesazhin e tij për qytetarët e Tiranës.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

Politikë

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

  80% e fëmijëve në moshë çerdheje dhe kopshti në Bashkinë e Tiranës nuk gjejnë dot një vend në strukturat publike. Prindërit rrëfejnë se pranimi i fëmijëve kryhet përmes procedurave diskriminuese...

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Kronikë

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Një atentat mafioz me tre viktima dhe një të plagosur është regjistruar mesnatën e kaluar në Memaliaj, ku shënjestër e atentatit kanë qenë anëtarë të fisit Kalemi. Sipas autoriteteve policore, ngjarja...

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

Kronikë

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

  Vetëvrasja e Olsi Obros, njerit prej të akuzuarëve për mashtrimin e rëndë të qytetarëve duke i zhvatur me mikrokreditë, bashkëshortja e të cilit gjithashtu Elda Ibro, administratore e Micro Credit Albania...