Statuti/ Topalli refuzoi takimin, Harxhi nuk ju përgjigj telefonatës

Tuesday, 24 Prill 2018 22:30

Në momentin e ngritjes së grupit të punës për ndryshimet në statutin e Partisë Demokratike, mësohet janë zhvilluar negociatat me të gjitha grupet brenda PD-së të cilët kishin propozimet e tyre. Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani, ka qenë personi i cili ka kontaktuar me të gjithë ata që cilësohen si kritikët për tu njohur me propozimet e tyre sa i takon statutit të ri.

Në emisionin ‘Real Story’ të së hënës, ku po diskutohej rreth statutit të PD-së dhe i gjithë procesit që u ndoq deri sa u arrit në ngjizjen e tij, gazetari Sokol Balla zbuloi se Jozefina Topalli refuzoi takimin me Arben Ristanin. “Topalli e ka refuzuar takimin”, u shpreh Balla ndërsa në studio i pranishëm ishte edhe Ristani.

Ndërkohë, po mbrëmjen e djeshme, në Ora News, ish-zëvendësministrja e Jashtme, Edith Harxhi, zbuloi se edhe ajo kishte marrë një telefonatë nga Ristani por që nuk i ishte përgjigjur. “Një ditë pas njoftimit të ngritjes së punës, mua më ka ardhur një telefonatë nga Arben Ristani. Unë nuk i jam përgjigjur”, tha Harxhi.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

Politikë

Britania në alarm për shqiptarë, deputetët: Të dërgohen në Ruandë, janë vend në paqe

  Fluksi i madh i emigrantëve shqiptarë që po përpiqen të hyjnë ilegalisht në Britaninë e Madhe, ka detyruar ligjvënësit atje të kërkojnë rikthim të skemës së Ruandës. Plani parashikon që individët...

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

Politikë

Qytetarët revoltohen para zyrës së tij, Çuçi largohet nga godina e Ministrisë së Brendshme

  Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi është larguar nga zyra e tij para fillimit të protestës për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë, e cila u përplas nga skafi i drejtuar nga...

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

Aktualitet

3 arsyet pse siguracionin “Karton Jeshil” duhet ta merrni nga SIGAL UNIQA

  Gushti parashikohet të jetë muaji më i nxehtë i vitit dhe shumë prej nesh kanë nisur tashmë pushimet verore me zonat bregdetare janë destinacionet e preferuara.Disa zgjedhin Shqipërisë, ndërsa disa...