Në 18:30 mblidhet Byroja e Kuvendit, LSI kërkon përjashtimin e Ramës

E Enjte, 05 Prill 2018 14:38

LSI-ja ka kërkuar përjashtimin e kryeministrit Edi Rama nga Kuvendi për shkak të fjalorit rrugaçëror përdorur në seancë. Kryeparlamenti Gramoç Ruçi ka njoftuar thirrjen e Byrosë pasdite për të shqyrtuar kërkesën, në orën 18:30.

Të enjten e kaluar në Kuvend, Kryeministri iu drejtua opozitës me fjalët: " Nuk mund ju dot të pengoni dhe të bllokoni asgjë! Dhe për më tepër, kur fillojnë ato kërcënimet, “jo po shiko se këtu do të ngrihen ata”....kjo e ngritjes është “firi- firi të të ngrihet, ai i shkreti kokulur s’të përgjigjet dot".  

Login to post comments

Lajmet e fundit

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

Politikë

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, komentoi në konferencën e përjavshme mundësinë e hapjes së negociatave me BE-në dhe ndikimin që do ketë një vendim i tillë te protesta. Berisha tha se...

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

Globi

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

  Sulmuesi i vetëm i mbijetuar nga grupi që kreu sulmet e nëntorit 2015 në Paris është shpallur fajtor për akuza për terrorizëm dhe vrasje. Salah Abdeslam mori një dënim të rrallë...

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

Aktualitet

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

  Na pret përpara një verë e gjatë dhe tejet e nxehtë. Ky është parashikimi që bëjnë meteorologët dhe që në maj u përballëm me temperatura jo normale për muajinn.Ndërkohë nuk...