Berisha paralajmëron "furtunën" e opozitës për largimin e Ramës

Tuesday, 08 May 2018 22:33

Ish-kryemnistri Berisha ka paralajmëruar në emisionin 360Gradë atë që ai e quajti furtunë të opozitës kundër Ramës. Sipas tij , shqiptarët do të njihen me lëvizjen e Partisë Demokratike, që do t’i hapë rrugën zgjedhjeve. “Opozita po përgatit një furtunë. Pa stuhi nuk ka zgjedhje. Stuhia e Partisë Demokratike dhe opozitës do kthjellojë mjegullën e shqiptarëve.” tha Berisha.

Ai u pyet edhe për afrimet e të pakënaqurve në Partinë Demokratike. Berisha zbuloi një detaj nga mbledhja e Grupit Parlamentar Demokrat. Sipas tij dje u dha urdhër për të afruar të gjitthë kontribuuesit e PD-së ndër vite. “Kuvendi miratoi një statut në të cilin një pjesë e mirë e propozimeve janë të ardhura nga grupet e interesit. Secili demokrat duhet të ketë në fokusin e tij rrëzimin e Edi Ramës. PD nuk ka luksin të humbasë asnjë. Dje u dha porosi për afrimin e të gjithë kontribuuesve në PD. Secili duhet të bëjë një hap mbrapa në qëndrimin e tij. Sepse rreziku i Ramës është një motiv për të gjithë. Beteja për bashkimin e PD duhet të vazhdojë” tha Berisha.

Modifikuar më Tuesday, 08 May 2018 22:37
Login to post comments

Lajmet e fundit

Të gjitha detajet nga dasma më e përfolur, Armina dhe Shkëlzeni i japin sonte fund beqarisë

Politikë

Të gjitha detajet nga dasma më e përfolur, Armina dhe Shkëlzeni i japin sonte fund beqarisë

Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha sonte kurorëzojnë historinë e tyre në martesë. 25 shtatori do të mbahet mend gjatë. Gjithçka nisi rastësisht, ndërsa sonte kur plotësohet rreth një dekadë nga...

“Gold” si Fjoralba/ Trajtohuni me SIGAL në spitalet më të mira të botës, Karta unike e Shëndetit, tashmë blihet edhe Online

Aktualitet

“Gold” si Fjoralba/ Trajtohuni me SIGAL në spitalet më të mira të botës, Karta unike e Shëndetit, tashmë blihet edhe Online

“Kush ka Shëndet, ka Shpresë; Kush ka Shpresë, ka GJITHÇKA” - Thomas Carlyle Të gjithë duam të jetojmë një jetë të shëndetshme dhe nuk na pëlqen të shkojmë në spitale...

Kjo është lamtumira më e madhe që ka parë bota ndonjëherë

Globi

Kjo është lamtumira më e madhe që ka parë bota ndonjëherë

Nga Hauke Herffs, BILD Kjo është një ditë që ndoshta nuk do të ndodhë më kurrë.      Funerali shtetëror i Elizabetës II fillon sot në Londër në orën 11:44. Funeral familjar, mega-akt shtetëror...