Ish-kryeministri Sali Berisha i cili garon për kryetar të Partisë Demokratike më datë 22 maj, ditën e sotme ka…
  Ish-kryeminsitri Sali Berisha ka nisur pasditen e sotme nga Elbasani fushatën për Kryetarin e Partisë Demokratike, garë e cila…
  Nga Adam Creighton Ish-Presidenti dhe ish-kryeministri i Shqipërisë ka akuzuar Ambasadoren e SHBA në Tiranë për ndërhyrjet ‘më të…
    Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, nuk e sheh aplikimin e Finlandës dhe Suedisë në NATO si një “mendësi…
    Mediat dhe agjencitë më të mëdha të lajmeve në Ballkan i kanë kushtuar një hapësirë të konsiderueshme lajmit…
  Lideri historik i PD-së, Sali Berisha ka firmosur para kamerave një dokument që do t'i dorëzohet Kuvendit, për një…
  Ditë më parë, Gjykata e Apelit në Dhomë Këshillimi ka pranuar ankimimin e Enkelejd Alibeajt ndaj vendimit të gjyqtarit…
  Lideri historik i demokratëve, Sali Berisha, sqaroi edhe njëherë se përse kërkon heqjen e parashkrimit për kryeministrat. “Unë ftova…
  Lideri historik i demokratëve, Sali Berisha, tha se PD do i shpalosë hapur politikat e saj të jashtme. Sipas…
  Ish-kryeministri Sali Berisha tha se Edi Rama mbajti të njëjtin qëndrim si në rastin e gjenocidit në Srebrenicë, edhe…
  Lideri historik i demokratëve, Sali Berisha, u tregua i ashpër me deklaratën e Edi Ramës se Shqipëria do ndërrojë…
  Lajmi që parlamenti shqiptar votoi kundër një rezolute që dënon gjenocidin serb në Srebrenicë po bën bujë jo vetëm…

Lajmet e fundit

“Rithemelimi” padit kryetarin e Gjykatës së Tiranës

Politikë

“Rithemelimi” padit kryetarin e Gjykatës së Tiranës

  Komisioni i Rithemelimit ka ngritur padi ndaj kryetarit të Gjykatës së rrethit Gjyqësor Tiranë, Flamur Kapllanit dhe kancelarit Donald Xhelili. Rithemelimi akuzon zyrtarët për “Shpërdorim detyre”. “Në vijim të qëndrimit të bërë...

Tallja me Alibeajn/ Analistët: Fitoi të drejtën që ia jep Kushtetuta

Politikë

Tallja me Alibeajn/ Analistët: Fitoi të drejtën që ia jep Kushtetuta

  Enkelejd Alibeaj vazhdoi farsën presidenciale një ditë më parë, duke arritur kulmin pasi deklaroi se kishte arritur një marrëveshje. E ashtuquajtura marrëveshje, parashikon që opozita të propozojë kandidatë në raundet humbëse...

Petrit Vasili:17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj!

Politikë

Petrit Vasili:17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj!

17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj! Ne fund te estrades se këlyshit te 18 majit, Rripi i pantallonave te Rames do te...