Federika Mogherini, shefja për Politikën e Jashtme, pritet të zhvillojë paraditen e sotme disa takime me liderët kryesorë të politikës…
Deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu u përfshi në një debat me tonë të forta me zv/ministren e Jashtme, Klea…
Partia Demokratike ka reaguar përmes deputetes Jorida Tabaku pas lajmit për rekomandimin pozitiv të KE-së, që Shqipëria të hapë negociatat…
“Një vend i pazakontë me politikanë të pazakontë, tani kërkon anëtarësimin në Bashkimin Europian”. Me këtë titull, revista Forbes nis…
Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma në një intervistë në News 24, ka folur rreth zhvillimeve në Partinë Demokratike. Për…
Komisioni Europian rekomandoi të martën hapjen e negociatave për anëtarësimin në Bashkimin Europian të Shqipërisë dhe Maqedonisë. Shefja për Politikë…
Pas rekomandimit pozitiv të Komisionit Europian për hapjen e negociatave, ka dalë në një deklaratë për mediat dhe kryeministri Edi…
Rekomandimi për Çeljen e Negociatave që Komisioni Eurpoian dha për Shqipërinë pritet të kalojë për votim në parlamentet e vendeve…
Revista “Forbes” i ka kushtuar një artikull të gjatë kryeministrit Edi Rama, që nga rruga që ka bërë ai për…
Kryeministri Edi Rama doli ditën e sotme në një konferencë për shtyp, ku foli me plotë entuziazëm për dhënien e…
Pas rekomandimit pozitiv për hapjen e negociatave me Shqipërinë, Komisioneri për Zgjerimin, Johanes Hahn dhe shefja e diplomacisë të BE-së,…
Gjatë javëve të fundit, Exit.al ka raportuar vazhdimisht për planin e shkatërrimit të ndërtesës së Teatrit Kombëtar, privatizimin e tokës…

Lajmet e fundit

Pas pronarit të lokalit, edhe gruaja e tij del me koronavirus.

Aktualitet

Pas pronarit të lokalit, edhe gruaja e tij del me koronavirus.

Një tjetër rast me infeksionin COVID-19 është regjistruar në Elbasan, duke e çuar në 12 numrin e të prekurve në këtë qytet.Ka rezultuar pozitive me koronavirus bashkëshortja e 46 vjeçarit...

Kush është 54 vjeçari me dy mbiemra që u kap në Vlorë, ja pse kërkohej nga Italia

Kronikë

Kush është 54 vjeçari me dy mbiemra që u kap në Vlorë, ja pse kërkohej nga Italia

Nje 54 vjecar i kerkuar nga Italia eshte arrestuar ne Vlore. Policia ben me dije se ka finalizuar operacionin policor, te koduar “Kumia” dhe ka vene ne pranga shtetasin Edmond...

Dy lëkundje tërmeti në mëngjes në vend, ja magnituda dhe ku ishte epiqendra

Aktualitet

Dy lëkundje tërmeti në mëngjes në vend, ja magnituda dhe ku ishte epiqendra

Dy lekundje termeti jane regjistruar kete mengjes ne vendin tone.Sipas Institutit te Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, lekundja e pare ka qene me magnitudë 3.7 të shkallës righter dhe ka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!