Të shumta ishin momentet e tensionit që nuk janë parë në kamera gjatë seancës së sotme plenare, ku mbizotëroi kaosi…
Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Kejdi Mehmetaj, i kthen përgjigjen që meriton Taulant Ballës. Nëpërmjet një statusi në Facebook…
Është siguruar një video gjatë seancës së sotme parlamentare, në momentet kur televizionet nuk po transmetonin. Në pamje duket Edi…
Ambasadori amerikan Donald Lu është parë të shkojë në zyrën e kreut të Shtetit, Ilir Meta. Ende nuk dihet tema…
Nëpërmjet një statusi në Facebook në faqen zyrtare të Partisë Demokratike, partia më e madhe opozitare në vend deklaron se…
Gjykata e Tiranës ka regjistruar procesin ndaj ish-kryebashkiakut të Kavajës Elvis Rroshi. Mësohet se seanca e parë ndaj Rroshit do…
Tashmë ky njeri ka marrë fund. Nuk mund të ketë më ‘doza trimërie’ apo banda kriminale që ta trimërojnë. Kryeministri…
Vetëm pak minuta pas përfundimit të seancës së sotme plenare, ku mbizotëruan momentet e tensionit ku deputetë të opozitës nisën…
Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, duket se vijon të jetë në rreshtin e parë të frontit të turpit…
Ka përfunduar seanca e ditës së sotme, ku është shoqëruar me shumë debate mes opozitës dhe mazhorancës. Deputetët e opozitës,…
 Ndonëse seanca e Kuvendit u mbyll me tensione, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi shprehu revoltën e saj ndaj kryeministrit Rama.…
Ish-Kryeministri Sali Berisha ka bërë thirrje që kreu i qeverisë Edi Rama të dalë nga parlamenti, në një seancë plenare…

Lajmet e fundit

Gjeneral ®️ AHMETAJ: “SPAK të hetojë tenderat kriminale të MM me mirëmbajtjen e helikopterëve”

Politikë

Gjeneral ®️ AHMETAJ: “SPAK të hetojë tenderat kriminale të MM me mirëmbajtjen e helikopterëve”

  Në dt. 30.07.2020, mediat Italiane informuan se “falë aftësisë së pilotëve, u shmang tragjedia”, një helikopter i Forcave Ajrore të RSH bëri ulje emergjente në rajonin e Peskarës, Itali. Mbas këtij...

Korçë, varfëri ulëritëse/ DENONCIMI i koordinatorit të LSI: Babëzia e rilindjes nuk njeh kufij

Politikë

Korçë, varfëri ulëritëse/ DENONCIMI i koordinatorit të LSI: Babëzia e rilindjes nuk njeh kufij

  Nga Petrika MELE, koordinator i LSI-Korçë Varfëri ulëritëse dhe infrastrukturë mesjetare vetëm 1 km larg Korçës! Ujrat e zeza dhe mbetjet urbane janë makthi i përditshëm i banorëve. Mungesa e ujit të pijshëm...

Korce/Braimllari:Banorët pa ujë e pa rrugë nga qeverisja klienteliste e Ramës

Politikë

Korce/Braimllari:Banorët pa ujë e pa rrugë nga qeverisja klienteliste e Ramës

  Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari prej disa ditësh është zhvendosur në Korçë, sipas së cilit është braktisur nga qeveria, nga ku denoncon problemet e shumta që hasin banorët. Këtë...