×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Gazeta prestigjioze amerikane Washtington Post ka pasqyruar situatën dhe prostestat e opozitës në Shqipëri. Gazeta amerikane thotë se opozita proteston…
Kryeministrit Rama, mesa duket nuk ia mbajti të shkojë në Kukës por flet me ta online. Ai është përpjekur të…
Rama dhe Gjiknuri janë duke zhvilluar një interpleancë online me qytetarët e Kukësit për tarifën në Rrugën e Kombit. Rama…
“Rama në Parlament si këlysh i rrahur, frymë zënë mban fjalimin. Gjej by…. vend ku të futësh! Nderim heronjve të…
Duke se mazhorancën nuk po e mbajnë me nervat. Pavarësisht se mungonte opozita, duket se sërish seanca e Kuvendit është…
Opozita ka mbyllur protestën e saj me premtimin se mosbindja civile deri në largimin e kësaj qeverie do të vazhdojë.…
Kryetari i paritsë Demokratike Lulzim Basha ju bashkohet qytetarëve në Vorë. Basha foli përpara protestuesve për lirimin e Kuksanëve, heqjen…
Pas deklaratës së Ramës në Kuvend për taksën e Rrugës së Kombit ka ardhur edhe përgjigja e kreut të PD-së,…
Kryebashkiaku i Kukësit, Bashkim Shehu, foli drejtpërdrejt nga Miloti në lidhje me protestuesit e arrestuar, sipas tij Rama duhet ti…
Nga Kuvendi i Republikës së Shqipërisë, kryeministri Edi Rama ka deklaruar se: “Nuk do të fillojmë sistemin e pagesës pa…
Ashtu siç ishte paralajmëruar nga opozita, bllokimi i rrugës ka ndodhur edhe në Bradashesh të Elbasanit. Me qindra protestues, kanë…
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u është bashkuar në Vorë qytetarëve në protestë, ku mësohet se është i shoqëruar…

Lajmet e fundit

Alibeaj: Çdo javë lind një skandal i ri, i cili i zë vend skandalit të mëparshëm

Politikë

Alibeaj: Çdo javë lind një skandal i ri, i cili i zë vend skandalit të mëparshëm

  I ftuar në Tempora në RTV Ora, ish-deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj, u shpreh se skandalet e kësaj qeverie ka qenë aq të shumta sa opozita e ka patur të...

Çështja e detit në Hagë, ish-ministrja e LSI: Nxjerrë në pah se ku qëndron ngërçi i bisedimeve, Rama me dy fytyra

Politikë

Çështja e detit në Hagë, ish-ministrja e LSI: Nxjerrë në pah se ku qëndron ngërçi i bisedimeve, Rama me dy fytyra

  Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha ka reaguar në lidhje me marrëveshjen e detit mes Greqisë dhe Shqipërisë, ku çështja do të shkojë në Gjykata e Hagës. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’...

Spahiu: Bashkia e Tiranës është kthyer në abuzuesen më të madhe të fondeve publike dhe taksave të rritura

Politikë

Spahiu: Bashkia e Tiranës është kthyer në abuzuesen më të madhe të fondeve publike dhe taksave të rritura

  Eksperti i ekonomisë njëherësh dhe kryetar i Lëvizjes Socialiste për Integrim për Tiranën, Përparim Spahiu deklaron se përmes reformës territoriale, Bashkitë, sidomos kjo e Tiranës, janë kthyer në abuzuesit më...