Menjëherë pas kthimit nga Gjermania kryetari i partisë Demokratike Lulzim Basha i ka drejtuar një ftesë qytetarëve që të reagojnë…
ALKO-IMPEX, kompania në pronësi të nipit të deputetit të Sadri Abazit, rezulton se ka dalë fituese në 17 nga 19…
Pas thirrjes së kryeministrit Edi Rama për një “bashkim fanele  me ngjyrat kuqezi”, me qëllim integrimin e Shqipërisë në BE…
Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka folur pas takimit me Mogherinin. Paloka deklaroi “Uruam gjithashtu që deri në Qershor kur do…
Menjëherë pas mbarimit të takimit të liderëve të opozitës shqiptare me Federika Mogherinin, shefen e diplomacisë europiane, në selinë e…
Deklarata e kryeministri Edi Rama ditën sotme se marrja e rekomandimit ishte me meritë, ajo nuk ishte dhuratë, duke përdorur…
Takimi i zhvilluar sot midis shefes së diplomacisë evropiane Federica Mogherini dhe opozitës solli reagimet e një sërë personash.  Menjëherë…
Menjëherë pas përfundimit të takimit të opozitës së bashkuar me shefen e diplomacisë europiane Federica Mogherini kryetarja e LSI Monika…
Federica Mogherini, Përfaqësuesja e Lartë të Politikës së Jashtme të BE, nuk e ka lënë pa e zhvilluar një takim…
Ish Kryeministri Berisha ka publikuar një mesazh ku njofton se në një takim të zhvilluar në bllok mes Tahirit dhe…
Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Politikën e Jashtme, Federica Mogherini, ia ak përplasur në fytyrë Ramës faktin që…
Ka përfunduar takimi i liderëve të opozitës shqiptare me Federica Mogherinin në selinë e Misionit të BE në Tiranë. Kryetarja…

Lajmet e fundit

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

Politikë

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

  Nga Mehmet Elezi - 20/10/2021 Kërkojnë me u shkëputë nga “berishizmi”. Berishizmi është pak a shumë periudha me protagonist Berishën. Mos duan të thonë: -me u shkëputë nga NATO? Anëtarësimi në NATO u...

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

Kronikë

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

  Policia e Kukësit në bashkëpunim me forcat RENEA ka zhvilluar një operacion antidrogë në Kukës të koduar si “Vila”për shkatërrimin e një baze droge në një lokal të marrë me...

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

Politikë

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

  Lista Serbe është partia e vetme serbe e Kosovës, e cila në të gjitha zgjedhjet merr pjesë me mbështetjen e Beogradit zyrtar. Pjesëtarë të këtij subjekti janë parë bashkërisht të dielën...