Presidenti i vendit Ilir Meta ka pritur sot në zyrën e tij përfaqësuesen e lartë për Politikën e Jashtme në…
Ditën e sotme, Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar takime të shumta me parlamentarë dhe funksionarë të qeverisë…
Federika Mogherini, shefja për Politikën e Jashtme, pritet të zhvillojë paraditen e sotme disa takime me liderët kryesorë të politikës…
Deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu u përfshi në një debat me tonë të forta me zv/ministren e Jashtme, Klea…
Partia Demokratike ka reaguar përmes deputetes Jorida Tabaku pas lajmit për rekomandimin pozitiv të KE-së, që Shqipëria të hapë negociatat…
“Një vend i pazakontë me politikanë të pazakontë, tani kërkon anëtarësimin në Bashkimin Europian”. Me këtë titull, revista Forbes nis…
Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma në një intervistë në News 24, ka folur rreth zhvillimeve në Partinë Demokratike. Për…
Komisioni Europian rekomandoi të martën hapjen e negociatave për anëtarësimin në Bashkimin Europian të Shqipërisë dhe Maqedonisë. Shefja për Politikë…
Pas rekomandimit pozitiv të Komisionit Europian për hapjen e negociatave, ka dalë në një deklaratë për mediat dhe kryeministri Edi…
Rekomandimi për Çeljen e Negociatave që Komisioni Eurpoian dha për Shqipërinë pritet të kalojë për votim në parlamentet e vendeve…
Revista “Forbes” i ka kushtuar një artikull të gjatë kryeministrit Edi Rama, që nga rruga që ka bërë ai për…
Kryeministri Edi Rama doli ditën e sotme në një konferencë për shtyp, ku foli me plotë entuziazëm për dhënien e…

Lajmet e fundit

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

Politikë

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

  Nga Mehmet Elezi - 20/10/2021 Kërkojnë me u shkëputë nga “berishizmi”. Berishizmi është pak a shumë periudha me protagonist Berishën. Mos duan të thonë: -me u shkëputë nga NATO? Anëtarësimi në NATO u...

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

Kronikë

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

  Policia e Kukësit në bashkëpunim me forcat RENEA ka zhvilluar një operacion antidrogë në Kukës të koduar si “Vila”për shkatërrimin e një baze droge në një lokal të marrë me...

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

Politikë

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

  Lista Serbe është partia e vetme serbe e Kosovës, e cila në të gjitha zgjedhjet merr pjesë me mbështetjen e Beogradit zyrtar. Pjesëtarë të këtij subjekti janë parë bashkërisht të dielën...