Pas rekomandimit pozitiv për hapjen e negociatave me Shqipërinë, Komisioneri për Zgjerimin, Johanes Hahn dhe shefja e diplomacisë të BE-së,…
Gjatë javëve të fundit, Exit.al ka raportuar vazhdimisht për planin e shkatërrimit të ndërtesës së Teatrit Kombëtar, privatizimin e tokës…
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në seancën dëgjimore me anëtarë të Komisionit për Çështjet Evropiane dhe të Politikës së…
Deputeti i Partisë Demokratike, Aldo Bumçi, i cili ka qenë edhe ministër i Punëve të Jashtme, në një intervistë ka…
Presidenti i Republikës,  Ilir Meta, i akordoi në një ceremoni të veçantë, ish-Senatorit dhe ish-deputetit francez, zotit Michel Berson, Titullin…
Partia Demokratike ka kujtuar sot se 24 orë pas publikimit të videos që provon manipulimin e provave nga prokuroria dhe…
Deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu në një intervistë për “Koha Jonë” ka deklaruar se opozita do vijojë betejën e…
Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar mesazhin një efektivi policie nga Vlora i cili shkruan se djegia e dy makinave në Vlorë…
Kryeministri Rama mashtron opinionin publik duke postuar në Facebook lajme për punësimet e bëra gjatë ditëve të fundit, por duke…
Kryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, në një dalje për mediat nga Kryesia e Kuvendit…
Për shumë arsye, sot në Tiranë, Frederica Mogherini dhe Hahn do të tregojnë me fjalë të bukura se Komisioni Europian…
Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, në një intervistë të dhënë mbrëmë bëri një deklaratë skandaloze. Ai deklaroi se Policia e Shtetit…

Lajmet e fundit

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

Politikë

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

  Nga Mehmet Elezi - 20/10/2021 Kërkojnë me u shkëputë nga “berishizmi”. Berishizmi është pak a shumë periudha me protagonist Berishën. Mos duan të thonë: -me u shkëputë nga NATO? Anëtarësimi në NATO u...

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

Kronikë

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

  Policia e Kukësit në bashkëpunim me forcat RENEA ka zhvilluar një operacion antidrogë në Kukës të koduar si “Vila”për shkatërrimin e një baze droge në një lokal të marrë me...

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

Politikë

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

  Lista Serbe është partia e vetme serbe e Kosovës, e cila në të gjitha zgjedhjet merr pjesë me mbështetjen e Beogradit zyrtar. Pjesëtarë të këtij subjekti janë parë bashkërisht të dielën...