×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

“Turqia përdor një marifet që niset nga besimi jonë mysliman dhe dëshiron ta paraqesë si lidhje gjenetike, por ne kemi…
Njohësi i mirë i politikës ruse, Fahri Balliu, ka treguar në "Zona B" në Klan Kosova se cilat janë format…
Dorëheqja e Sali Berishës nga kreu i Partisë Demokratike ishte një gabim për publicistin e njohur nga Shqipëria, Fahri Balliu.…
Vizita e Ramës në Gjermani nuk ka kaluar pa vëmendjen e emigrantëve shqiptarë që jetojnë në Berlin. Hakmarrjen për arsyet…
Nënkryetari demokrat i Kuvendit, Edi Paloka është shprehur për vizitn e kryeministrit Rama me kancelaren Merkel, se lideri ‘’ magjepsës’’…
  Avokatja më e madhe e qeverisë nuk ka parë asgjë nga mbjellja e kanabisit, Tahiri nuk ekziston, ndërsa vendet…
Pas takimit të zhvilluar midis kryeministrit Rama dhe kancelares gjermane Merkel, ku kjo e fundit refuzon ta përkrahë vendin tonë…
Pas intervistës në DW, kryeministri Edi Rama ka dhënë një tjetër intervistë për agjencinë e lajmeve Reuters. Sipas tij mbyllja…
Kancelarja Angela Merkel e kthen mbrpasht kryeministrin Edi Rama, duke i kërkuar që deri në qershor të japë prova për…
“Kur shtrohet pyetja për Shqipërinë që të bëhet sa më shpejt anëtare e BE-së, ka dhe njerëz që janë skeptikë.…
Fatos Lulo dhe Altina Xhoxhaj janë të dy anëtarë të Gjykatës Kushtetuese dhe të dy kanë rezultuar me probleme gjatë…
Zëvendëskryetari i Lëvizjes Socialiste, Luan Rama, në një shkrim të publikuar në rrjetet sociale, denoncon faktin se Kryeministri dhe qeveria…

Lajmet e fundit

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

Politikë

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, komentoi në konferencën e përjavshme mundësinë e hapjes së negociatave me BE-në dhe ndikimin që do ketë një vendim i tillë te protesta. Berisha tha se...

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

Globi

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

  Sulmuesi i vetëm i mbijetuar nga grupi që kreu sulmet e nëntorit 2015 në Paris është shpallur fajtor për akuza për terrorizëm dhe vrasje. Salah Abdeslam mori një dënim të rrallë...

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

Aktualitet

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

  Na pret përpara një verë e gjatë dhe tejet e nxehtë. Ky është parashikimi që bëjnë meteorologët dhe që në maj u përballëm me temperatura jo normale për muajinn.Ndërkohë nuk...